Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

15.08.2010 16:16

W minionym tygodniu sporo zamieszczono porad na blogach dobrychprogramów. Dowiemy się z nich między innymi, jak skonfigurować przeglądarkę Opera czy system Ubuntu 10.04.

Zacznijmy od Opery. Bloger master_zonk6 w dwóch odsłonach omawia stosunkowo popularną w naszym kraju przeglądarkę internetową. Oba teksty dotyczą konfiguracji Opery - jej wyglądu i optymalizacji. Jak pisze bloger, wiele osób skarży się, że w Operze coś nie działa, czegoś nie da się ustawić. Mam nadzieję, że dzięki mojemu poradnikowi wiele osób znajdzie swój punkt zaczepienia.. Do wpisów dołączone są zrzuty ekranu prezentujące wprowadzone zmiany. To nie koniec informacji o Operze. Możemy przeczytać też ciekawy tekst na temat usługi Opera Unite umożliwiającej dzielenie się materiałami i przesyłanie wiadomości.

Porady na blogach dotyczą także systemu Ubuntu. Bloger oprych także w dwóch tekstach (dzień pierwszy i dzień drugi) opisuje proces instalowania Ubuntu 10.04 x64. Warto zwrócić uwagę, że autorem wpisów nie jest fanboyem windowsa czy linuxa. Dla mnie najważniejsza jest wygoda i praktyczność użytkowania. Jeśli już jesteśmy przy systemach, to proponujemy zapoznanie się z interesującym tekstem TheUsha o środowisku graficznym KDE. Najciekawsze jest to, że bloger opisuje instalację środowiska w systemie... Windows. Jak pisze TheUsh, aby zainstalować KDE dla oprogramowania Microsoftu nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza. Można skorzystać z prostego instalatora.

Blogerzy pisali również w tym tygodniu o programach. Na przykład invader4 omawia aplikację ipodYearSort, umożliwiającą bardziej zaawansowaną obsługę iPoda. Pozwala ona na tworzenie list albumów w kolejności ich ukazywania się na rynku, a nie alfabetycznie. Natomiast bolivar opisuje dodatek dla Thunderbirda - kalendarz Lightning, a ste-fan omawia program do tworzenia prezentacji multimedialnych - ProShow Gold, a także ProShow Producer (wersja dla pasjonatów i profesjonalistów). Blogerzy pisali też między innymi o różnicach między formatami IRM i DRM, mitach na temat systemu Mac OS X czy prawach konsumenta korzystającego z oprogramowania. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)