Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

22.08.2010 16:17

Wprawdzie trwają wakacje, ale blogerzy dobrychprogramów najwyraźniej nie wyjechali na wypoczynek. Jak co tydzień możemy zapoznać się z wieloma interesującymi wiadomościami, przeczytać porady i gorące dyskusje.

Jak zwykle, jednym z popularniejszych tematów wśród blogerów jest Linux. W minionym tygodniu mieliśmy dwa teksty na temat Ubuntu, pierwszy to tekst oprycha, drugi zaś - Spox5. We wpisie Ubuntu x64 10.04 - Tydzień I - Ostateczna porażka? możemy przeczytać o dalszych zmaganiach blogera oprycha z instalowaniem tego systemu. Dodajmy, zmaganiach zakończonych niepowodzeniem. Jak pisze autor, dałem sobie spokój z Ubuntu x64 na komputerze stacjonarnym. Z kolei Spox5 w swoim blogu zajmuje się... blogami. A konkretnie, blogami poświęconymi tematyce Ubuntu. Głównie anglojęzycznymi, pojawia się jednak też hiszpański. Tym którzy nie są poliglotami, proponuję skorzystać z translatora Google. Może tłumaczenie nie jest cudowne, ale da się uchwycić meritum sprawy - radzi Spox5.

O systemach operacyjnych pisze także arek_91. W swoim pierwszym wpisie na blogu dobrychprogramów zajmuje się on problemem ilości i dostępności programów dla różnych systemów. Ciekawe szczególnie jest przedstawienie kilku punktów widzenia na omawiany problem. W krótkim wpisie szubiszon zajmuje się natomiast nowościami w Chrome i Firefoksie. Zdaniem autora tekstu, lepiej jego wymaganiom odpowiada Firefox. Dłuższy jest wpis Docenta, który postanowił zbadać obsługę ActiveSync w odświeżonej poczcie Microsoftu - Windows Live Hotmail Wave 4. Otóż okazuje się, że nie wszyscy mogą korzystać z funkcji pozwalającej na synchronizowanie poczty, kalendarza, zadań i kontaktów na żywo w technologii "push e-mail" z telefonem komórkowym.

Na koniec proponujemy omówienia programów - Comodo Internet Security 5 Beta i Screen Shooter - a także dyskusje. Bloger Meszuge zajmuje się tematyką kontaktów z takimi firmami jak na przykład Symantec. To ciekawa opowieść (z dwoma zakończeniami), o tym jak zwykłego użytkownika traktują wielkie spółki. Januszek opisuje natomiast po raz kolejny swoje przygody z naprawianiem komputerów dla, powiedzmy, nietypowych klientów. Z kolei w tekście Wszystko się zmienia, ale czy na dobre? bloger luqass kontynuuje tematykę prawa autorskiego w Internecie. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)