Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

22.08.2010 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wprawdzie trwają wakacje, ale blogerzy dobrychprogramów najwyraźniej nie wyjechali na wypoczynek. Jak co tydzień możemy zapoznać się z wieloma interesującymi wiadomościami, przeczytać porady i gorące dyskusje.

Jak zwykle, jednym z popularniejszych tematów wśród blogerów jest Linux. W minionym tygodniu mieliśmy dwa teksty na temat Ubuntu, pierwszy to tekst oprycha, drugi zaś - Spox5. We wpisie Ubuntu x64 10.04 - Tydzień I - Ostateczna porażka? możemy przeczytać o dalszych zmaganiach blogera oprycha z instalowaniem tego systemu. Dodajmy, zmaganiach zakończonych niepowodzeniem. Jak pisze autor, dałem sobie spokój z Ubuntu x64 na komputerze stacjonarnym. Z kolei Spox5 w swoim blogu zajmuje się... blogami. A konkretnie, blogami poświęconymi tematyce Ubuntu. Głównie anglojęzycznymi, pojawia się jednak też hiszpański. Tym którzy nie są poliglotami, proponuję skorzystać z translatora Google. Może tłumaczenie nie jest cudowne, ale da się uchwycić meritum sprawy - radzi Spox5.

O systemach operacyjnych pisze także arek_91. W swoim pierwszym wpisie na blogu dobrychprogramów zajmuje się on problemem ilości i dostępności programów dla różnych systemów. Ciekawe szczególnie jest przedstawienie kilku punktów widzenia na omawiany problem. W krótkim wpisie szubiszon zajmuje się natomiast nowościami w Chrome i Firefoksie. Zdaniem autora tekstu, lepiej jego wymaganiom odpowiada Firefox. Dłuższy jest wpis Docenta, który postanowił zbadać obsługę ActiveSync w odświeżonej poczcie Microsoftu - Windows Live Hotmail Wave 4. Otóż okazuje się, że nie wszyscy mogą korzystać z funkcji pozwalającej na synchronizowanie poczty, kalendarza, zadań i kontaktów na żywo w technologii "push e-mail" z telefonem komórkowym.

Na koniec proponujemy omówienia programów - Comodo Internet Security 5 Beta i Screen Shooter - a także dyskusje. Bloger Meszuge zajmuje się tematyką kontaktów z takimi firmami jak na przykład Symantec. To ciekawa opowieść (z dwoma zakończeniami), o tym jak zwykłego użytkownika traktują wielkie spółki. Januszek opisuje natomiast po raz kolejny swoje przygody z naprawianiem komputerów dla, powiedzmy, nietypowych klientów. Z kolei w tekście Wszystko się zmienia, ale czy na dobre? bloger luqass kontynuuje tematykę prawa autorskiego w Internecie. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)