Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

24.10.2010 14:47

Jak wygląda norweska siedziba Opery, z jakich programów korzystają polscy posłowie i jak zabezpieczać aplikacje - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy od... polityki. Nieczęsto się zdarza, aby ta tematyka pojawiała się w dobrychprogramach. Z lektury wpisu eth0 dowiemy się, jakiego sprzętu i oprogramowania używają polscy posłowie. Jakie programy znajdziemy w komputerach parlamentarzystów? To chociażby pakiet biurowy Office 2010, Gadu-Gadu czy GIMP. Czytelnicy dowiedzą się też o wykorzystaniu sieci komputerowej w biurze posła albo wiedzy na temat na przykład tworzenia kopii zapasowych. Z kolei na temat biura, ale Opery Software, pisze tomekb. Znajdziemy też kilka zdjęć prezentujących między innymi ciężką pracę programistów przy... stole pingpongowym. Z innego wpisu Tomka dowiemy się kilku istotnych faktów na temat użytkowników przeglądarki Opera Mini.

Nasi blogerzy interesowali się w minionym tygodniu także tematyką bezpieczeństwa. Na przykład Razi kontynuuje wątek okradania internautów. Tym razem dowiadujemy się o zarabianiu w Sieci, a także licznych naciągaczach. Z kolei dzięki blogerowi dr_kapiatek dowiemy się o podstawowych zabezpieczeniach aplikacji. Jak informuje autor, jest to krótki poradnik dla kupujących, dla wdrażających, dla używających, dla tworzących serwisy internetowe.

Dzięki naszym blogerom można dowiedzieć się również, jak zoptymalizować i wyczyścić system Windows. Bloger skandyn proponuje i omawia dwa programy, które przydadzą się podczas pracy. Natomiast Mi2 opisuje swoje przemyślenia na temat programu rozruchowego GRUB w Ubuntu. Warto też zwrócić uwagę na tekst Ryana zatytułowany DOS not compute!, w którym tłumaczy on rozwiązanie konkursowego zadania specjalnego z poprzedniego tygodnia. Zapraszamy do lektury blogów!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)