Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

07.11.2010 18:45

Jak naprawdę działała słynna dioda dobrychprogramów, w jakim celu ukazują się kolejne dystrybucje Linuksa i co to są akronimy internetowe? Na te, a także wiele innych pytań szukali w minionym tygodniu odpowiedzi nasi blogerzy.

Zakończony w ubiegłym tygodniu konkurs dobrychprogramów i Intela zainteresował wielu z naszych czytelników. Część z nich próbowała wykorzystać swoje umiejętności programistyczne, by zmierzyć się z pojawiającą się w losowo wybranych godzinach diodą zwiastująca kolejne pytanie. Metody wykrywania diody i zmiany w jej wyświetlaniu opisuje djfoxer. W obszernym wpisie wyjaśnia jak wyglądała dioda „od kuchni”, a także jakie jego zdaniem zmiany wprowadzano w trakcie konkursu. Czy djfoxerowi udało się rozgryźć wszystkie sekrety diody? Zapraszamy do lektury wpisu.

Na temat Vinuksa, dystrybucji Linuksa mającej pomóc osobom niedowidzącym, pisze Orlando. Punktem wyjścia jego tekstu było pytanie, w jakim celu ukazują się tak liczne dystrybucje Linuksa. Natomiast swoją opinię o Internet Explorerze 9 zamieścił na blogu pow3r_shell. Jak pisze sam autor, jest to punkt widzenia administratora w średnim przedsiębiorstwie. Jeśli jesteśmy w tematyce programów, warto też zwrócić na wpis pod tytułem Pochwała programu dobrze napisanego. Tym programem jest TweetDeck, klient serwisu Twitter. Z kolei o antywirusach dostępnych z poziomu pendrive’a i aplikacji MultiBootISO pisze bloger bubon.

Osoby, które nie orientują się w akronimach tak często stosowanych na forach internetowych czy w komentarzach pod tekstami, powinny przeczytać wpis luqassa. Autor wyjaśnia co określają poszczególne skróty, szkoda tylko, że nie podał ich tłumaczenia. Może doczekamy się tego w kolejnym wpisie? Polecamy także tekst Emacs jako zaawansowany edytor systemu LaTeX iluziona, wpis o najlżejszym menadżerze okien mati71 czy porady na temat przeniesienia serwera fizycznego lub wirtualnego (xen, vmware, etc.) do kontenera OpenVZ. A także pozostałe wpisy na blogach, których w minionym tygodniu było sporo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)