Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

06.03.2011 18:21, aktualizacja: 06.03.2011 18:32

Dlaczego jeszcze nie doczekaliśmy się finalnej wersji Firefoksa 4, jak odchudzić klienta poczty i jaki zegar wybrać na pulpit? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Kolejne wersje beta Firefoksa 4 wydawane są już prawie od roku, a finalne wydanie programu wciąż przed nami. Co jest tego przyczyną? Na to pytanie odpowiedzi szukał lukasmd w tekście skierowanym do osób, którym nie podoba się tak długi czas oczekiwania na nowe wersje Firefoksa. Z kolei na temat mało znanego klienta poczty Sylpheed pisze talarek. Jest to aplikacja skierowana do osób ceniących sobie minimalizm, a także dostęp do wielu platform (Windows, Linux, Mac OS X). Oprócz krótkiego opisu programu, talarek zamieścił na blogu także zrzuty ekranu prezentujące Sylpheeda.

Nasi blogerzy pisali też o innych programach. We wpisie zatytułowanym Wbrew popularnym programom, cz.1 - GG vs. AQQ możemy przeczytać o popularnym komunikatorze AQQ, alternatywie dla Gadu-Gadu. Z tekstu demisena dowiemy się natomiast czy warto skorzystać z PotPlayera - zaawansowanego odtwarzacza multimedialnego. Jak czytamy, program jest szybszą oraz mocno ulepszoną wersją KMPlayera. Bez problemu radzi sobie z przeróżnymi formatami. Obraz wyświetlany w wysokich rozdzielczościach jest krystalicznie czysty. Z kolei bloger skandyn przedstawia dwie aplikacje oferujące zestaw zegarków na pulpit, a także możliwość tworzenia własnych.

W ubiegłym tygodniu mogliśmy przeczytać także na temat alternatywy dla czytnika linii papilarnych, albo co zrobić, aby nasz telefon sprawował się w roli pilota do telewizora. Użytkownik Vifon pisze o uruchamianiu kilku kursorów myszy w komputerze, zaś fragman78 opisuje instalację Service Pack 1 dla Windowsa 7 i problemy z uruchomieniem RSAT. O ciekawych planach ustawy nakładającej na dostawców internetowych obowiązek zapewnienia gwarantowanej przepustowości łącza pisze deepone. Przemek1987 z kolei podpowiada nam, jak zdiagnozować usterkę w notebooku. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)