Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

01.05.2011 18:53

Recenzja Ubuntu, przegląd nowości w MeeGo czy zagadnienia bezpieczeństwa na Facebooku - to niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do tygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Ważnym wydarzeniem w minionym tygodniu było wydanie kolejnej wersji systemu Ubuntu. Z tej okazji na naszym blogu pojawiło się kilka wpisów. Dzięki webnullowi możemy przeczytać recenzję wydania 11.04 systemu Canonicala, zaś WOJEK64 zamieścił tekst Ubuntu 11.04 Quest Hardcore. Oba teksty wzbogacone są o zrzuty ekranu, dzięki którym możemy obejrzeć, jak prezentuje się najnowsze wydanie dystrybucji Linuksa. Nie tylko Ubuntu interesował naszych blogerów - pisali oni też o systemie MeeGo dla urządzeń mobilnych. Dowiedzieliśmy się też, jak zmienić system operacyjny w komórce. Poza tym mogliśmy przeczytać o interfejsie KDE oraz GNOME w Fedorze, dzięki wpisom lucas__ i adi_rucio.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się teksty na temat Facebooka. Osoby, które korzystają z tego serwisu społecznościowego powinny zapoznać się z opinią GBM na temat bezpieczeństwa. Poznamy kilka porad, jak zabezpieczyć się przed utratą danych czy zwiększyć swoją prywatność. Z kolei luqass postanowił obalić parę mitów o Facebooku, takich jak pożeracz czasu czy Facebook nie dba o bezpieczeństwo. Jeżeli już jesteśmy przy tematach społecznościowych, warto zwrócić uwagę na pierwszą odsłonę wpisu webnulla. Dowiemy się z niego, jak przyłączyć się do społeczności wolnego i otwartego oprogramowania, a konkretnie - sieci BitTorrent.

Nasi blogerzy pisali w minionym tygodniu o sprzęcie firmy Apple (Maki i słuchawki dla iPhone’a), pojawiła się recenzja dysku Kingstona, jak również porady dotyczące Firefoksa na małych ekranach. Bloger wojtekadams opisał grę Teeworlds. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)