Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

29.05.2011 16:24

Zdjęcia do Google Street View w Poznaniu, tani sprzęt dla gracza czy Lady Gaga - to tylko niektóre z tematów jakimi zajęli się nasi blogerzy. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy od firmy Google, która w tym tygodniu interesowała naszych blogerów. W Poznaniu pojawiły się samochody fotografujące ulice do usługi Street View. O ich działalności w stolicy Pyrlandii informuje RoninPn. Z kolei na temat ostatniej reklamy przeglądarki Chrome, w której wzięła udział Lady Gaga, napisał freeq52. Widać duży rozwój w reklamach firmy Google. Wcześniej próbowano zachęcić nas do przeglądarki latającym ziemniakiem, teraz zaś kontrowersyjną piosenkarką. O Chrome, ale już znacznie poważniej, pisał także grabarz86. Bloger zamieścił trzecią część swojego przeglądu aplikacji dla tej przeglądarki.

Nasi blogerzy zamieszczali w tym tygodniu również porady. Dowiemy się na przykład, jak zgrywać i kompresować ścieżki CD Audio w popularnym programie foobar2000. Z kolei GBM wypowiada się na temat polityki bezpieczeństwa w pracy, zaś freeq25 radzi, jak zdobyć tani sprzęt dla gracza. Z wpisu molexora dowiemy się zaś o zmianie dystrybucji na Gentoo. Bloger opisuje zarówno instalację Gentoo na wirtualnej maszynie (VirtualBox) jak i tradycyjną.

Na temat technologii 3D napisał ciekawy tekst Ave5 - polecamy go zwłaszcza miłośnikom kina. Bloger omawia między innymi takie filmy jak „Avatar” Jamesa Camerona czy najnowszą odsłonę przygód kapitana Jacka Sparrowa - „Na nieznanych wodach”. Werdykt? W momencie premiery „Avatara” obraz 3D wydawał się mieć potencjał, ale czas pokazał, że dla mojej skromnej osoby ta technologia jest skończona. Skoro nawet ogromna megaprodukcja wygląda tak samo jak w 2D, to po co dopłacać do biletu i gnieść sobie nos okularami? Na koniec zaś proponujemy rzut oka na biurko NRN. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)