Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

19.06.2011 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak instalować programy w Linuksie, metody zabezpieczania serwisów internetowych - to niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu bloga dobrychprogramów.

Sporo miejsca w tym tygodniu zajęły wpisy poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Bloger tfl prezentuje parę prostych i powszechnie znanych metod naruszania bezpieczeństwa aplikacji internetowych, zaś webnull napisał o zabezpieczaniu serwisów internetowych. Warto przeczytać tekst w kontekście ostatnich ataków takich grup jak Anonymous czy LulsSec na znane serwisy. Nieco mniej związany z tematem jest kolejny wpis webnulla na temat monitorowania użycia pamięci trwałej w systemie uniksowym.

Jeżeli już jesteśmy przy tematyce Unix, warto zapoznać się z kolejną odsłoną tekstów Jaahquubel_ na temat instalacji programów w Linuksie. Tym razem wpis zajmuje się zagadnieniem repozytorium, czyli serwera, z którego system operacyjny może łatwo ściągnąć przeznaczone dla niego oprogramowanie. Z kolei bloger lucas__ pisze o środowisku graficznym Razor-qt, zamieszczając oprócz omówienia projektu, także zrzuty ekranu. Ciekawy jest też wpis januszka poświęcony specyfikacji Chromebooka, czyli najnowszego netbooka z systemem Chrome OS.

W mijającym tygodniu nasi blogerzy zajmowali się również takimi zagadnieniami jak na przykład informatyzacja w szkołach. MaXDemage szczegółowo omawia dzisiejsze lekcje z informatyki, a także proponuje kilka rozwiązań, które mogłyby wspomóc uczniów w nauce. Wśród pomysłów bloger proponuje zamiast netbooków dla dzieciaków - czytniki e-booków. Równie ciekawym tematem zajął się Pangrys, który postanowił zanalizować spory toczone w komentarzach do tekstów i na blogach. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)