Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

26.06.2011 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telefony Nokii z systemem MeeGo, narzędzie do pobierania napisów filmowych czy konkurs z czarowaniem motyli od kuchni. Czym jeszcze interesowali się blogerzy dobrychprogramów?

Nokia w tym tygodniu zaprezentowała pierwsze telefony z systemem MeeGo. Nie umknęło to uwadze naszych blogerów — lucas__ poświęcił tematowi osobny wpis. Z tekstu dowiemy się, jakie są parametry techniczne nowych smartfonów, a także wersja oprogramowania. Możemy też obejrzeć zdjęcia urządzeń Nokii. O starszej wersji systemu fińskiej firmy, Symbianie, napisał ramirez1. Z jego wpisu dowiemy się, jak zmienić oprogramowanie w telefonie N8.

W mijającym tygodniu mogliśmy przeczytać także kilka tekstów poświęconych szeroko rozumianej rozrywce. Na przykład we wpisie qasxa omówiona została gra Ribbon Hero 2. Co ciekawe, nie jest to tylko zwykła zabawa, gra ma na celu w prosty sposób ułatwić przesiadkę ze starych przyzwyczajeń na nowy interfejs wstążki w MS Office, obecny także w innych produktach Microsoftu. Z kolei steemm poleca kilka ciekawych gier na Xboksa — Battlefield 1943, Zombie Apocalypse czy Shadow Complex.

Jak zwykle we wpisach naszych blogerów nie mogło zabraknąć porad. Dowiemy się z nich między innymi, jak odblokować port USB w telewizorach LG z serii LD, jak pobierać napisy do filmów za pomocą narzędzia Subget, a także, czy warto inwestować w zestaw Microsoft Wireless Desktop 3000. Dzięki wpisowi Vifona dowiemy się o poznawaniu edytora Emacs zaś Shaki81 po raz kolejny opowiada o swoich przygodach na stanowisku specjalisty ds. informatycznych. Tym razem głównym tematem były kasy fiskalne.

Na koniec proponujemy nieco luźniejsze tematy. NRN napisał o tym, skąd biorą się informatycy, z kolei Ryan dzieli się informacjami na temat tego, jak wyglądał konkurs z motylami od kuchni — jakich sztuczek używali niektórzy gracze i jak sobie z nimi radziliśmy. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)