Dalsze kontrowersje wokół sporu o Flasha

Dalsze kontrowersje wokół sporu o Flasha04.08.2010 14:21

Wygląda na to, że Federalna Komisja Handlu (FTC) prowadzi śledztwo w sprawie wojny firm Adobe i Apple o technologię Flash. Tak zdają się sugerować dokumenty, do których dotarł magazyn Wired.

Do Internetu dostał się list (plik PDF), według którego FTC prowadzi badania dotyczące sporu firmy Apple i Adobe. Chodzi tutaj przede wszystkim o zablokowanie Flasha w systemie iOS dla urządzeń przenośnych. Apple na początku kwietnia wprowadził zmiany w umowie deweloperskiej zabraniające korzystania z technologii Adobe podczas tworzenia aplikacji do sklepu App Store. W komisji powstał już 190-stronicowy tekst dotyczący sprawy, jednak jej przedstawiciele nie zgodzili się jak dotąd na jego ujawnienie. Co więcej, nie potwierdzono oficjalnie śledztwa w sprawie Flasha. Najprawdopodobniej więc cały czas zbierane są materiały w sprawie i dopiero po zakończeniu przygotowań zostanie podjęta decyzja.

Apple jest krytykowany za zablokowanie Flasha nie tylko przez użytkowników, ale również deweloperów, którzy argumentują, że dzięki narzędziom Adobe mogliby szybciej przygotowywać aplikacje na potrzeby App Store. Z kolei obrońcy firmy twierdzą, że programy tworzone w ten sposób, a następnie przekładane na domyślny język programistyczny Apple’a nie działają tak dobrze jak stworzone w natywnym kodzie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)