Dalsze problemy LimeWire - RIAA chce zakazu rozpowszechniania

Dalsze problemy LimeWire - RIAA chce zakazu rozpowszechniania

07.06.2010 16:58

Organizacja RIAA chce, aby sąd nakazał firmie LimeGroup zaprzestania rozpowszechniania aplikacji LimeWare.

LimeGroup przegrał już rozprawę w sądzie z amerykańską organizacją zrzeszającą wydawców - RIAA. W połowie maja sąd wydał 59-stronicowe oświadczenie, w którym stwierdził, że program LimeWire narusza prawo umożliwiając ściąganie pirackich wersji plików. Aż 98% plików, których poszukiwali za pomocą LimeWire internauci, było chronionych prawami autorskimi. Mimo wyroku LimeGroup nie zaprzestał rozpowszechniania swojego programu. Firma nadal zarabia na reklamach za pośrednictwem swojego programu, oferuje również akaualizację LimeWire i zamieszcza w Sieci filmy promujące produkt.

Jak wynika z dokumentów, do których dotarł serwis CNET, przedstawiciele RIAA zwrócili się do sądu, aby ten zabronił firmie kontynuowania działalności. Ten jednak nie podjął jeszcze decyzji w sprawie LimeWire. Sędzia może zakazać całkowitej dystrybucji programu, a także jego reklamowania, nakazać zbadanie obecnej działalności LimeGroup albo opracować dokładne wytyczne, które z elementów działalności firmy mają być zaprzestane.

LimeWire to popularny klient sieci Gnutella umożliwiający wymianę mutlimediów - nagrań muzycznych, filmów i oprogramowania. Aplikacja oferuje multiwyszukiwanie w zakładkach, automatyczne określanie najszybszego źródła do pobierania, ustawianie proxy, wznawianie transferów, ustawianie limitów transferu, banowanie użytkowników, integrację z iTunes itp. LimeWire dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)