WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweDarik's Boot and Nuke (DBAN)
Darik's Boot and Nuke (DBAN) ikona

Darik's Boot and Nuke (DBAN)2.3.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Darik's Boot and Nuke (DBAN) to program, który może okazać się przydatny w momencie, gdy będziemy chcieli trwale usunąć wszystkie dane z HDD.

Narzędzie jest dostępne w formie obrazu ISO, więc nie pobieramy instalatora, lecz specjalny plik, który musimy nagrać na płytę CD/DVD lub umieścić na pendrivie. Po włożeniu krążka do napędu lub nośnika zewnętrznego do portu USB trzeba zrestartować komputer, by Darik's Boot and Nuke (DBAN) rozpoczął działanie.

Warto dodać, że oprócz tego, co opisano powyżej, Darik's Boot and Nuke (DBAN) uruchomimy również w trybie PXE (Preboot Execution Environment), który pozwala na włączenie systemu operacyjnego na komputerze bez konieczności jego instalacji.

Darik's Boot and Nuke (DBAN) obsługuje następujące rodzaje dysków twardych: IDE, PATA, SATA, SCSI i SAS. Program wspiera także wybrane urządzenia USB i FireWire (IEEE-1394).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentDark Horn
Liczba pobrań4 542
Data aktualizacji24 lut 2019
Rozmiar pliku16.33 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Darik's Boot and Nuke (DBAN) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)