iOSPodróże i transportDiagnostyka samochodowa (OBD)DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics
DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics ikona

DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics4.8.15

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

DashCommand pokazuje dane odczytane przez złącze diagnostyczne samochodu na estetycznym ekranie. Do działania wymaga modułu OBD-II lub EOBD, z którym smartfon może połączyć się przez WiFi lub Bluetooth.

Po połączeniu iPhone'a z modułem OBD II (ELM 327) lub EOBD można na żywo przeglądać dane diagnostyczne w postaci klasycznych tabelek, atrakcyjnych wykresów bądź zegarów, których wygląd, jednostki, parametry i opisy można dowolnie zmieniać.

Na liście parametrów, które można obserwować, znajduje się prędkość jazdy, obroty silnika, dane dotyczące spalania paliwa, przyspieszenie, moment obrotowy, wskazania czujników temperatury, ciśnienia i wiele innych. Dostępność danych zależy oczywiście od możliwości komputera pokładowego samochodu. Można także prezentować dane dotyczące podróży, jak dokładność wskazań GPS, liczba przystanków, czas jazdy i podobne.

Aplikacja ma także tryb badający wydajność silnika w wyczynach sportowych, jak wyścig na ćwierć mili, monitor zachowania samochodu w poślizgu oraz inklinometr (wskaźnik przechyłu samochodu, bardzo przydatny podczas jazdy w terenie), korzystający z sensorów telefonu. Tryb jazdy po torze zaś będzie monitorować przemieszczanie się auta i na mapie oznaczy miejsca przyspieszania i hamowania, co ułatwi treningi kierowcom.

Darmowa aplikacja ma pewne ograniczenia, na przykład nie pozwala na pełną diagnostykę.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań2 355
Data aktualizacji31 maj 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
DashCommand - OBD-II gauge dashboards, scan tool, and vehicle diagnostics ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)