DearMob iPhone Manager – łatwa kopia zapasowa i przegrywanie plików (+konkurs)

DearMob iPhone Manager – łatwa kopia zapasowa i przegrywanie plików (+konkurs)
DearMob iPhone Manager – łatwa kopia zapasowa i przegrywanie plików (+konkurs)

12.10.2019 08:04, aktual.: 19.03.2020 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Załóżmy, że kupiłeś iPhone'a, ale nie masz ochoty trzymać kopii zapasowych swoich danych w chmurze Apple iCloud. Może do tego masz na dysku dużą kolekcję muzyki w różnych formatach albo biblioteczkę e-booków? Co dalej?

Kopia zapasowa to podstawa

Za nami premiera systemu iOS 13 – newralgiczny moment, przed którym warto mieć kopię zapasową danych. Nigdy nie wiadomo, czy aktualizacja nie zrobi ze smartfonu „cegły”. Poza tym na elektronikę czyha wiele niebezpieczeństw i niezależnie od marki warto zapisywać kopie danych. Wystarczy pomyłka w ustawieniach aplikacji do zdjęć, by stracić ważne momenty.

Jeśli korzystasz z któregoś ze starszych modeli z mniejszą pamięcią, zapewne musisz dbać o zachowanie wolnego miejsca. To także bywa problematyczne, gdy masz utrudniony dostęp do plików, a część z nich jest zachowana w chmurze.

DearMob iPhone Manager sprawdzi się w obu sytuacjach. Program pozwala zarządzać plikami różnych typów, przenosić dane z komputera i na komputer oraz tworzyć zaszyfrowane kopie zapasowe danych z systemu bez udziału chmury Apple.

DearMob iPhone Manager – jak z niego korzystać?

Zapewne myślisz teraz: „po co mi DearMob iPhone Manager, skoro mam iTunes?” Chćby po to, by nie instalować całego odtwarzacza multimedialnego i klienta sklepu tylko po to, by raz na kilka dni zrobić kopię zapasową iPhone'a czy iPada. Tak jest szybciej i wygodniej. Na Macu zaś DearMob iPhone Manager może zastąpić iTunes, który został usunięty w macOS 10.5 Catalina.

Pierwszy krok to zezwolenie, by komputer mógł łączyć się z iPhone'em. Musisz go odblokować i oznaczyć swój komputer jako zaufany. Wystarczy to zrobić tylko raz.

Obraz

Na ekranie głównym aplikacji zobaczysz spory wybór zadań, które pomoże ci wykonać DearMob iPhone Manager: przenosić zdjęcia, filmy, muzykę, e-booki, dokumenty, kontakty, SMS-y i inne pliki między komputerem i iPhone'em, szyfrować i odszyfrować pliki, a także operować na kopiach zapasowych, także z możliwością szyfrowania.

Obraz

Szczególnie przenoszenie plików muzycznych zapowiada się bardzo interesująco. DearMob iPhone Manager może „w locie” konwertować twoją muzykę do formatu, który odtworzy domyślna aplikacja muzyczna systemu iOS. W ustawieniach możesz wybrać, czy będzie to format MP3 czy AAC, potem wystarczy uruchomić synchronizację. W międzyczasie możesz też wyciąć sobie dzwonek z ulubionej piosenki.

Obraz
Obraz

Podobnie jest z filmami, zdjęciami i e-bookami. Przy zgrywaniu zdjęć z iPhone'a na dysk możesz zmienić format HEIC na JPG, a filmy skompresować i odwrócić. Przy okazji możesz zrobić porządek w książce adresowej i edytować zakładki przeglądarki Safari.

Ponadto wszystkie multimedia i kopie zapasowe możesz szyfrować. W ustawieniach aplikacji musisz podać hasło i zaczekać, aż powstanie twój klucz kryptograficzny. DearMob iPhone Manager korzysta z algorytmów 256-bit AES, 1024-bit RSA, PBKDF2 i Argon2.

Obraz
Obraz

Identycznie będą szyfrowane kopie zapasowe systemu. Wykonanie kopii jest banalnie proste, a w ustawieniach programu możesz wskazać foldery, w których DearMob iPhone Manager ma zapisywać swoje pliki. Przy odtwarzaniu zapewne zauważysz, że DearMob iPhone Manager zachowuje też takie pliki, których iTunes nie uwzględnia w swoich kopiach zapasowych.

Skorzystaj z darmowej licencji

By korzystać z pełni możliwości DearMob iPhone Managera, nie musisz kupować licencji. Wersja 3.6 programu jest udostępniana z darmowym kodem:

Windows: CCFJP-P2FL2-A6TEK-NBQPXmacOS: CDW4V-N3HCQ-MTAHJ-P3JS3

Wystarczy wpisać ten kod w wersji próbnej DearMob iPhone Managera dla Windowsa lub macOS.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Darmowa licencja znosi ograniczenia transferu plików (w darmowej można skopiować 3-10 plików, zależnie od konkretnej funkcji) i wyłącza licznik oczekiwania, zanim będzie można uruchomić polecenie. W zamian ta licencja blokuje aktualizację do kolejnej wersji programu. Pełną licencję z aktualizacjami możesz kupić 40 proc. taniej.

Wygraj iPada!

Na stronie DearMob możesz wziąć udział w konkursie i wygrać iPada 10,2.

Obraz

Wystarczy sprawdzić program DearMob iPhone Manager i wskazać na liście funkcję, która jest dla Ciebie najbardziej interesująca. Podaj też działający adres e-mail, by organizatorzy konkursu mogli się z tobą skontaktować.

Konkurs trwa do 21 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)