iTunes iTunes 12.11.0.26

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

iTunes to aplikacja stworzona przez Apple, obowiązkowa pozycja dla posiadaczy wszelkich urządzeń przenośnych tej firmy i ciekawa propozycja dla pozostałych użytkowników poszukujących odtwarzacza multimedialnego.

W kombajnie multimedialnym, jakim jest iTunes, możemy odtwarzać muzykę, słuchać radia sieciowego, nagrywać płyty CD, katalogować nagrania, konwertować pliki audio, a także kupować oraz pobierać utwory muzyczne i wideo za pośrednictwem sklepu iTunes Music Store (uruchomionego niedawno również w Polsce). W sklepie tym zebranych jest ponad 20 mln utworów, co w połączeniu z ogromną populacją użytkowników iPodów i iPhone'ów czyni go największym i najpopularniejszym muzycznym sklepem internetowym na świecie. Dodatkowo za pośrednictwem funkcji Home Sharing możemy udostępnić użytkownikom w tej samej sieci naszą bibliotekę multimediów iTunes, także do odtwarzania z poziomu urządzeń typu iPod czy iPhone. Dzięki funkcji Genius iTunes podpowie nam, jaka inna muzyka mogłaby nam się spodobać bazując na naszych dotychczasowych preferencjach.

Do niedawna iTunes był jedynym sposobem aktywacji nowo zakupionych urządzeń przenośnych Apple. Poczynając od piątej wersji mobilnego systemu iOS to się zmieniło i możliwe jest aktywowanie, jak i synchronizacja urządzenia bez podłączania do komputera. Mimo tego iTunes nadal oferuje te same możliwości, między innymi także wykonuje kopię zapasową całego urządzenia (iPhone'a, iPoda czy iPada). Po podłączeniu do usługi iCloud z kolei możliwe jest pobieranie i zarządzanie utworami, książkami, zdjęciami, aplikacjami i wszelkimi innymi dokumentami przechowywanymi w „chmurze” Apple. iTunes udostępnia także opcje zarządzania kontem Apple ID oraz urządzeniami skojarzonymi z naszym profilem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wielofunkcyjny i do wszystkiego.
Kiedyś długo się ładował i był średni jak chodzi o prostotę.
ocena użytkownika
02.06.2016 14:53 • Recenzja do wersji 12.4

Osobiście uważam, że iTunes przyda się przede wszystkim tym co mają jakiś gadget z logo ,,jabłuszka". Przydaje się jak trzeba zsynchronizować iPoda czy inne tam bajery ale jak chodzi o to by mieć tą aplikacje nie mając jednocześnie nic od apple to myślę, że są inne lepsze i ,,lepsiejsze" programy niż ten.
Nie ma co kręcić nosem. Programik jest jaki jest, nie jest zły ale mega wypasiony też niekoniecznie. Ma jednak spory atut, masę funkcji i możliwości.

4 rodzaje konfiguracji biblioteki, system zarządzania biblioteką, ustawienia importu płyt
brak integracji z QuickTime, brak możliwości słuchania i zgrywania DVD oraz nagrywania strumieniowego
03.02.2011 12:11 • Recenzja do wersji 10.1.2

Od kilku lat używam odtwarzacza multimedialnego iTunes (chyba od wersji 8.0), pomimo że mam zainstalowany (jako część systemu operacyjnego) Windows Media Player 12. Odtwarzacz iTunes służy mi przede wszystkim do katalogowania nagrań, odtwarzania muzyki i (czasami) wypalania płyt CD. Moja recenzja będzie wybiorcza, jako że nie korzystam z bajerów typu i, z zasobów sklepu internetowego iTunes MusicStore, ani z dzielenia się moimi zasobami muzycznymi z innymi.

Zalety

1. Jest oprogramowaniem niezależnym od systemu operacyjnego – można go zainstalować nie tylko na Macach ale i na Windows (jak w moim przypadku) i można sobie ustawić dowolny język, a nie jak w wypadku WMP gdzie jest się skazanym tylko na język oprogramowania.
2. 4 rodzaje konfiguracji biblioteki (lista utworów, lista albumów, w siatce, widok Cover Flow: normalny i pełnoekranowy). Pod tym względem, o ile wiem, nie może z iTunes konkurować żaden inny odtwarzacz). Istnieje możliwość dodania własnej okładki (to maja też i inne odtwarzacze). Bardzo rozbudowane okienko informacyjne o katalogowanych utworach, w tym okienko ”komentarz” (tego w takim zakresie chyba nie ma żaden inny odtwarzacz).
3. Łatwy i zrozumiały system zarządzania biblioteką. Umożliwia tworzenie własnych, stabilnych list odtwarzania, w przeciwieństwie do WMP, gdzie często się one rozsypują lub znikają, co jest irytujące.
4. Szerokie możliwości własnego ustawienia importu płyty – aż 2 formaty bezstratne: AIFF, Apple Loseless, poza tym AAC, MP3 i WAV.
5. Możliwość bezstykowego wypalania utworów na płycie lub określenia przerw wg własnego gustu (od 1 – 5 sek).
6. Konwersja formatów,
7. Odtwarzacz iTunes uruchamia się nieco szybciej i działa sprawniej niż ”firmowy” WMP. Tego nie mogę zrozumieć; w końcu to obce oprogramowanie...

Wady

1. Odtwarzacz QuickTime nie jest zintegrowany z iTunes (dziwne to i kompletnie niezrozumiale)
2. Związany z pkt. 1: brak możliwości odtwarzania i wypalania płyt DVD (dokuczliwa wada! – tu, niestety trzeba ratować się Windowsem).
3. Brak możliwości nagrywania strumieniowego (ale inne znane mi odtwarzacze, w tym WMP, też go nie mają).

Jeżeli kiedyś programiści Apple wymienione powyżej wady usuną, będzie można o iTunes powiedzieć: Odtwarzacz Idealny.