Deezer uruchamia radio z reklamami, będzie pomagał muzykom

Deezer uruchamia radio z reklamami, będzie pomagał muzykom

20.12.2012 16:14, aktualizacja: 21.12.2012 17:54

Lada tydzień powinniśmy zobaczyć nad Wisłą bardzo popularną w innych krajach usługę Spotify, więc obecny już od prawie roku w naszym kraju Deezer wymyśla kolejne metody na umocnienie swojej pozycji. Usługa świętuje ponadto przekroczenie symbolicznej bariery 3 milionów subskrybentów (26 milionów zarejestrowanych użytkowników) w ogóle, co oznacza, że od października zyskała aż milion.

Obraz

W 150 krajach, w tym w Polsce, Deezer uruchomi darmowe radio opatrzone reklamami dla wszystkich swoich użytkowników. Z takiej usługi będzie można korzystać prawdopodobnie przez rok, bez żadnych ograniczeń. Po zakończeniu tego okresu próbnego użytkownicy zostaną ograniczeni do zaledwie 2 godzin miesięcznie, podczas gdy średnio użytkownik Deezera słucha 2 godziny… dziennie. Jest to, mimo wszystko, niezła zachęta do wypróbowania usługi i może przekonać do francuskiej platformy kolejne osoby. Deezer marzy o powiększeniu swojej bazy użytkowników do setek milionów subskrybentów, ale do tego jeszcze mu daleko. Ponadto, podobnie jak Spotify i Rdio, Deezer będzie oferował 30-dniowy okres próbny dla abonamentu Premium+ — najdroższego, który umożliwia także zapisywanie muzyki na urządzeniu mobilnym do słuchania offline.

Irlandzki oddział Sony Music poinformował także o kilku innych nowościach. Deezer4Artists to nowa, holistyczna platforma przeznaczona do budowania relacji między muzykami i słuchaczami, której wiele elementów już działa. Dzięki siedmiu podstawowym narzędziom (analytics — monitorowanie statystyk, certyfikowane konta, nowe strony artystów, uploader, Open Deezer — API dla zewnętrznych aplikacji, komercyjny program partnerski i pakiety promocyjne dla wybranych artystów) muzycy i wydawcy mogą przeanalizować potrzeby odbiorców i stworzyć dla nich specjalną przestrzeń muzyczną, słuchacze zaś będą mogli śledzić ich aktywność i cieszyć się treściami dostępnymi tylko tam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)