Delaboratory ikona

Delaboratory0.8

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Delaboratory to bardzo ciekawe narzędzie przeznaczone do precyzyjnej obróbki kolorystycznej zdjęć. Program nadaje się do włączenia w proces obróbki pomiędzy wywoływarkę RAW a klasyczny edytor grafiki lub jako wywoływarka, dzięki wprowadzonej niedawno możliwości otwierania plików RAW. RAW-y obsługiwane są z wykorzystaniem dcraw. Interfejs programu został przeprojektowany zgodnie z filozofią KISS (Keep it Simple, Stupid!) i nie znajdziemy tu zbędnych elementów. Efekty modyfikacji można podglądać w czasie rzeczywistym, a proces obróbki przyspieszyć można przez stosowanie skrótów klawiszowych.

Główną siłą Delaboratory jest natywna obsługa wielu przestrzeni barw (RGB, BW, CMYK, CMY, LAB, LCH, XYZ, HSL, HSV), która daje ogromne możliwości w połączeniu ze zmiennoprzecinkowym opisem barw. Obróbka zdjęć odbywa się oczywiście niedestruktywnie dzięki implementacji warstw. Warstwy można nakładać w wielu trybach, które znane są z innych programów graficznych: normalny, mnożenie, różnica, przyciemnij, rozjaśnij i tak dalej. Do dyspozycji są również krzywe, gradienty, equalizery i narzędzia do ustalanie poziomów w wielu przestrzeniach barw. Znajdziemy tu również mikser kanałów, znane z techniki pseudo-hdr narzędzia do wydobywania szczegółów z obszarów niedoświetlonych i prześwietlonych oraz „kontrast lokalny”, klasyczną korektę ekspozycji, nasycenia kolorów, balansu bieli i ciekawe narzędzia do rozmywania i wyostrzania obrazu. Całość uzupełnia próbnik kolorów i możliwość podglądu histogramów zdjęcia.

Delaboratory 0.8 kończy pewien rozdział w historii tego programu. W kolejnych wersjach możemy spodziewać się między innymi nowego interfejsu — tym razem w GTK+. Ponadto, przynajmniej na razie, Delaboratory nie aspiruje do statusu kompletnego rozwiązania typu „ciemnia cyfrowa”.

Udostępnij
Delaboratory 0.8wersja stabilna (32-bit)
Delaboratory 0.8wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.65 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań8 946
Data aktualizacji29 lip 2012
Rozmiar pliku3.27 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Delaboratory ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)