WindowsGryAkcja i strzelankiDevil May Cry 5

Devil May Cry 5

zabezpiecz pobieranie
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Legendarny łowca demonów powraca w piątej odsłonie serii. Tym razem toczyć będzie z góry przesądzony bój z nową, potężną gwardią bohaterów.

Potężna trójca

Mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją Devil May Cry 4, gdzie przedstawiono dalsze losy dobrze nam znanych postaci. Akcja rozpoczyna się w Red Grave City gdzie nagle pojawia się nienaturalne, tajemnicze drzewo. Szybko okazuje się, że nowe zagrożenie, ma na celu eksterminację ludzkości. Ponownie wcielimy się w Dantego i Nero, ale przyjdzie nam również powalczyć nową, grywalną postacią - V.

Mechanika gry opiera się na tych samych zasadach co poprzednio. Mamy do czynienia z prostą, aczkolwiek bardzo wymagającą grą akcji, przedstawioną w widoku trzecioosobowym (TPP). Każda z walk opiera się o system ocen, wyświetlany pod jej koniec. Zdobycie wysokiego wyniku daje nam pewność zajęcia wysokich pozycji w tabeli, ale też odblokowywania większej ilości ulepszeń.

Więcej nowego

Twórcy dali tym razem spory upust swoim fantazjom, oddając graczom nieco więcej swobody niż wcześniej. Eksploracja mapy w poszukiwaniu ukrytych komnat i przeciwników do zaciukania, nie opiera się już o prosty schemat przejścia z punktu A do punktu B. Rozgrywka zyskuje więc na większej swobodzie, a i gracz czuje się w takim świecie pewniej.

Mocno rozbudowano również najważniejszy element zabawy - walkę. Ta opiera się ponownie na widowiskowych atakach broni białej, miotanej, ale również magii i czarnego prochu. Nie mogło zabraknąć widowiskowych sekwencji QTE oraz usprawnień na poletku ataków specjalnych. Starcia zostały urozmaicone przez aktywne elementy otoczenia oraz losową ilość przeciwników, którą dana lokacja wypluwa jak na zawołanie. Dzięki takim wydarzeniom nasza postać może ukazać całkiem pokaźny arsenał możliwości bojowych, przy okazji trenując na demonicznym mięsie armatnim.

Nie mogło zabraknąć także i tych bardziej wymagających walk z potężnymi antagonistami, w których sprawne palce mogą przechylić los zwycięstwa na naszą korzyść. Są to bardzo efektowne starcia, które mogą się zakończyć drobną potyczką lub zostać podzielone nawet na kilka rozbudowanych sekwencji.

Kluczowe cechy gry:

 • epickie, wymagające walki
 • spora ilość przeciwników
 • trzy nowe postacie do wyboru
 • przepiękna oprawa wizualna
 • epicka ścieżka dźwiękowa
 • Kylo Ren jako V ? :D
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań26
Data aktualizacji7 lip 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)