Deweloperska wersja HoloLens trafia do przedsprzedaży i odstrasza ceną

Deweloperska wersja HoloLens trafia do przedsprzedaży i odstrasza ceną

Deweloperska wersja HoloLens trafia do przedsprzedaży i odstrasza ceną
29.02.2016 16:04, aktualizacja: 29.02.2016 17:45

Microsoft właśnie ogłosił, że deweloperska wersja gogli Oculus Rift i HTC, Microsoft ustala nowe standardy. Niestety, w negatywnym sensie.

Microsoft przy okazji rozpoczęcia przedsprzedaży podzielił się licznymi HTC Vive.

350173451056867265

HoloLens zostaną wyposażone w oddzielny procesor HPU (Holographic Processing Unit) przeznaczony do przetwarzania danych z czujników rozpoznających geometrię otoczenia. Głównym procesorem będzie zaś 32-bitowy układ Intela. Ponadto dostępne będzie 2 GB RAM-u 64 GB pamięci wewnętrznej. Akumulator ma pozwolić na 2-3 godziny nieprzerwanego działania, choć HoloLens będą w pełni funkcjonalne także podłączone do sieci elektrycznej.

W goglach znajdą się cztery kamery oraz kolejna, która będzie przetwarzała 3 wymiar otoczenia. Kolejna kamera będzie mogła zaś rejestrować w rozdzielczości 2 MP obraz, który zobaczy w goglach ich użytkownik. Ponadto dostępne będą 4 mikrofony, dzięki którym interfejsy rozszerzonej rzeczywistości będzie można obsługiwać dzięki komendom głosowym. Nie zabraknie także modułu Bluetooth (umożliwiającego „klikanie w powietrzu”) oraz Wi-Fi.

350173451057063873

Trzeba oczywiście brać pod uwagę, że w aktualnej fazie rozwoju do przedsprzedaży trafiły urządzenia, które mogą różnic się nieco specyfikacją, funkcjonalnością i ceną od tych skierowanych do przeciętnych użytkowników. Nie zmienia to faktu, że za deweloperską wersję swoich HoloLens, Microsoft każe sobie płacić… 3 tysiące dolarów. Czyli, według dzisiejszego kursu, około 12 tysięcy złotych. Na razie dostawy będą realizowane tylko na terenie USA i Kanady.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)