Diablo II to dopiero początek. Blizzard przywraca dawną chwałę klasykom

Diablo II to dopiero początek. Blizzard przywraca dawną chwałę klasykom

Diablo II to dopiero początek. Blizzard przywraca dawną chwałę klasykom
15.03.2016 10:42, aktualizacja: 15.03.2016 10:56

Przed kilkoma dniami Blizzard opublikował aktualizację dla kultowej gry, od której premiery mija w tym roku 16 lat. Mowa o Diablo II, które jako pierwsze stało się elementem strategii polegającej na umożliwieniu przypomnienia sobie legendarnych już tytułów nawet na najnowszych systemach operacyjnych. Diablo II stanowi bowiem dopiero początek.

Aktualizacja dla Diablo II oznaczona numerem 1.14a jest pierwszą opublikowaną od pięciu lat. Blizzard zdecydował się na takie kroki przede wszystkim z zamiarem uczynienia produkcji grywalną także na komputerach ze współczesnymi systemami operacyjnymi: na Windowsie 7, 8.1 i 10 po instalacji 1.14a nie ma już potrzeby uruchamiać Diablo w trybie zgodności z Windows XP.

Patch 1.27 IS COMING ON TUESDAY (March 15th 2016)

Ponadto zaktualizowane Diablo otrzymało nowy instalator dostosowany do OS X-a. Wiadomo już zatem, że poszukiwania inżynierów, którzy przywrócą dawną chwałę starszym grom Blizzarda, które rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku, już przynoszą owoce. Oprócz Diablo II (a 1.14a może stanowić raczej początek całej serii aktualizacji), dobre wieści mamy także dla fanów blizzardowych RTS-ów: następne w kolejce są Warcraft III i Starcraft.

W przypadku pierwszej produkcji aktualizacja wyszła już dzisiaj, czyli 14 lat po premierze. W tym przypadku rozwiązano problem występujący na Makach z częstym zrywaniem połączenia z Battle.net. Także w ramach tej platform dostępne są wszystkie aktualizacje. Nie jest jeszcze znana daty premiery łatki dla Starcrafta, jednak śledzić tę kwestię można na forum Battle.net.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)