Diablo III najszybciej sprzedającą się grą PC

24.05.2012 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że wypuszczone 15 maja na rynek Diablo III rozeszło się w ponad 3,5 miliona egzemplarzy w przeciągu pierwszych 24 godzin od światowej premiery tytułu, tym samym ustanawiając nowy rekord dla najszybciej sprzedającej się gry PC. Dane uwzględniają pudełkowe i cyfrowe kopie produktu. Nie biorą pod uwagę sztuk rozdanych w ramach Rocznej Przygody z World of Warcraft.

Producent ujawnia, że pierwszego dnia sprzedaży do walki z rogatym złem stanęło w sumie ponad 4,7 miliona chętnych — czy też raczej próbowało, bo serwery odmawiały niestety posłuszeństwa. Żałujemy (…), że mimo wielu przygotowań nie zdołaliśmy zapewnić wszystkim odpowiednich wrażeń z gry w tym początkowym okresie — przeprosił wszystkich współzałożyciel Blizzarda Mike Morhaime. Zdajemy sobie sprawę, że ustanowienie nowego rekordu sprzedaży w dniu premiery jest wspaniałym osiągnięciem, najbardziej dumni jesteśmy jednak z komentarzy na temat rozgrywki, które otrzymaliśmy (…). Cieszymy się, że Diablo III sprostało wysokim oczekiwaniom graczy i z radością powitamy kolejnych gości w świecie Sanktuarium — dodał.

Polacy pewnie poprawiliby ten wynik, gdyby na nasz rynek nie przygotowano, jak się szybko okazało, zbyt małego nakładu gry. Jeśli ktoś nie złożył zamówienia przedpremierowego to niewielkie miał szanse na zakup tytułu w sklepie już kilka godzin od jego debiutu. Ostatnie sztuki z magazynów sprzedawane są obecnie po mocno podniesionych cenach. Bardziej cierpliwi fani serii czekają więc na kolejną dostawę, w międzyczasie zastanawiając się pewnie, w jaki sposób Diablo III mogło doprowadzić kogoś dorosłego do szaleństwa — poznańska policja ujęła gracza nożownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)