Disney+ ma już 103,6 miliona abonentów. Firma jest jednak zawiedziona

Disney+ ma już 103,6 miliona abonentów. Firma jest jednak zawiedziona

Disney+ ma już 103,6 miliona abonentów. Firma jest jednak zawiedziona
Źródło zdjęć: © Unsplash | Marques Kaspbrak
14.05.2021 17:43

Usługa Disney+ może się pochwalić 103,6 miliona abonentów. Firma Disney pochwaliła się wynikami serwisu streamingowego z filmami i serialami VOD na niedawnym sprawozdaniu finansowym.

Pomimo tego, że Disney+ jest drugim po Netflix największym serwisem wideo na żądanie, firma Disney jest nieco rozczarowana wynikami.

Korporacja zakładała, że uda się jej przyciągnąć 110,3 miliona abonentów. Dane z dnia 3 kwietnia 2021 r. wykazują jednak, że jest ich 103,6 mln. Taką liczbę osób opłacających co miesiąc Disney+ udało się firmie pozyskać w 17 miesięcy.

Disney+ jako platforma z filmami i serialami przede wszystkim chce przyciągnąć markami takimi, jak "Gwiezdne Wojny", seriale i filmy na podstawie komiksów Marvela, animacje Pixara, czy też dokumenty przyrodnicze National Geographic. Serwis posiada także bogaty katalog nowych i starych pozycji samego Disneya.

Najpopularniejszą platformą VOD jest obecnie Netflix, który może się obecnie poszczycić 208 milionami abonentów na świecie (dane z kwietnia 2021 r.). Disney z kolei oczekuje, że będzie mieć około 230-260 milionów comiesięcznie opłacających subskrypcję konsumentów w 2024 roku.

Disney+ w Polsce nie jest jeszcze dostępny. W grudniu 2020 roku firma zapowiadała, że usługa powinna wejść na rynki wschodnioeuropejskie jeszcze w 2021 r. Warto zaznaczyć, że choć nie doczekaliśmy się jeszcze polskiej wersji Disney+, w bibliotece serwisu już znajduje się pewna część tytułów z polskimi napisami, lektorem lub dubbingiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)