Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

10 pytań do... Microsoft Polska

Wakacje nadal trwają, czekamy na odpowiedzi z poprzednich wpisów (sytuacja pod kontrolą), jednak nadszedł nowy miesiąc i trzeba zadać kolejne pytania.

Od dzisiaj możecie pytać Microsoft, a właściwie panią

Agnieszkę Dziedzic - PR Lead, rzecznika prasowego Microsoft.

Czy trzeba przedstawiać molocha z Redmond?

Czy ktoś nie wie co to za firma i czym się zajmuje?

Niestety tak, wielu ludzi kojarzy Microsoft z Windowsem i pakietem Office a to tylko szczyt góry jaką jest Microsoft.

Tak więc kilka zdań na jej temat:

Microsoft – jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Najbardziej znane jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Spółka publiczna z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton. Założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. Obecnym szefem przedsiębiorstwa, po wycofaniu się Gatesa, jest Steve Ballmer. W 2012 roku przedsiębiorstwo posiadało 10 000 patentów.
Microsoft jest producentem oprogramowania serwerowego i właścicielem ok. 50 umów licencyjnych związanych z Androidem.
Jest również właścicielem exFAT, które to rozwiązanie jest sprzedawane m.in. Sharp, Nikon, BMW i Volkswagen.

W Polsce Windows Phone jest drugim co do popularności mobilnym systemem operacyjnym.

Według niedawno opublikowanych w polskiej prasie danych telefonów z Windows Phone używa 20 procent użytkowników smartfonów w naszym kraju. Polscy programiście są w absolutnej czołówce pod względem liczby tworzonych aplikacji na Windows Phone jak i liczby osób, które zajmują się tym.

Microsoft to także rozwiązania w chmurze.

Zarówno dla biznesu jak i dla konsumentów – SkyDrive, Outlook.com itd.
Ostatnio media donosiły o tym, że strony internetowe przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi będą obsługiwane z użyciem platformy Windows Azure.
Microsoft jest także producentem sprzętu m.in.: konsole (Xbox), klawiatury, myszy i in.
Nie będę kopiował Wiki, podam link (tu), gdzie znajdziecie pełny opis.
Opis działalności jest również dostępny na stronie Microsoft.

Od dzisiaj nadarza się okazja na zadanie pytania przedstawicielowi Microsoft Polska bezpośrednio, bez szukania newsów w internecie bądź prasie, ale oprócz zadania pytania - jest szansa na uzyskanie na nie odpowiedzi :)

Na pytania czekamy do 25.08.2013

Do dzieła.
 

inne

Komentarze

0 nowych
januszek   22 #1 16.08.2013 10:32

1) Microsoft Linux 1.0 - kiedy premiera? ;)

2) Windows RT -> Dlaczego na tabletach nie ma tego samego systemu, który jest na smartfonach?

3) Patrzę co się dzieje z licencjami Office i widzę, że powoli znikają licencje dożywotnie. Pojawia się abonament. Czy następne systemy operacyjne też będziemy wynajmować w modelu abonamentowym?

Frankfurterium   10 #2 16.08.2013 11:00

Czy wyświetlanie reklam w nowym Windowsie pani rzecznik uważa za etyczne? Nikt nie burzy się na podobne praktyki w produktach bezpłatnych, ale Microsoft swojego systemu nie rozdaje na ulicy. W ten sposób stoi w rozkroku, trzyma po jednej nodze w każdym ze światów i z obu stara się czerpać zyski, a użytkownik może mieć wrażenie otrzymania produktu niepełnowartościowego. Żądza pieniądza czy przysłowiowe wręcz zapóźnienie Microsoftu na rynku internetowym?

Wokuo   7 #3 16.08.2013 11:06

Co stało za podjęciem decyzji, że DirectX 11.2 będzie dostępny tylko na Windows 8.1.? Rozumiem jeszcze brak tej wersji dla Windows 7, chociaż na poziomie jądra oba systemy nie wiele się różnią. O tyle decyzji czemu nie będzie tego DirectX na Windows 8 już nie rozumiem. Czy ta decyzja została podjęta na podstawie jakiś ograniczeń technologicznych w poprzednich wersjach Windows czy jest to zwykłe naciąganie klientów, by kupowali/aktualizowali Windowsy na wersji 8.1?

rgabrysiak   14 #4 16.08.2013 11:19

@Wokuo
Przecież aktualizacja Windows 8 do 8.1 jest darmowa więc w czym problem?
Po drugie 8.1 naprawdę przynosi kilka ciekawych usprawnień które powinny być w Windows 8 od początku, więc nie rozumiem dlaczego ktoś miałby być niezainteresowany tą aktualizacją.

rgabrysiak   14 #5 16.08.2013 11:28

1. Czy po zamknięciu Technetu, Microsoft planuje wprowadzić jakąś inną "usługę" tego typu?
(pomijam MSDN który cenowo jest nieosiągalny w porównaniu z Technet).
2. Czy kiedykolwiek będzie można skonfigurować licencję Office 365 wg. własnych potrzeb?
(przykład: wybieramy liczbę stanowisk, wybieramy programy z których chcemy korzystać i okres czasu).
3. Czy i kiedy Bing w Polsce będzie działał tak jak na rynku amerykańskim?
4. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego Xboxa na polskim rynku?

rgabrysiak   14 #6 16.08.2013 11:32

5. Kiedy możemy spodziewać się integracji Skype z pocztą Outlook.com na polskim rynku?

  #7 16.08.2013 11:34

Niedługo zostanie zamknięte Games for Windows Marketplace - . Z rynku mają też zniknąć zupełnie gry pod szyldem Games for Windows Live - pytanie brzmi: Co dalej jeśli chodzi o pecetowy gaming?

  #8 16.08.2013 11:34

1. Dlaczego kładzie się tak mały nacisk na rozwój Windows Phone? Dlaczego zmiany są w nim wprowadzane tak powoli, chociaż zarówno producent jak i klienci wiedzą, że nadal posiada on pewne braki, które da się załatać (i są łatane, tyle że bardzo wolno)?

2. Dlaczego Microsoft zdecydował się na cenzurowanie linków do materiałów torrentowych z legalną, acz konkurencyjną do produktów MS zawartością, taką jak OpenOffice?
https://torrentfreak.com/microsoft-censors-openoffice-download-links-130814/

3. Microsoft tworzy wspólny ekosystem - Windows, Windows Phone, Xbox... a jednak tej spójności nie widać w wypadku użytkownika końcowego, albo widać tylko nieznacznie. Firma ma ogromne doświadczenie w aplikacjach desktopowych, dlaczego teraz nie jest w stanie tworzyć lekkich odpowiedników webowych, tak jak to robi Google, które poprzez aplikacje w Chrome zaczyna zamieniać komputery z Windows (i nie tylko) w "terminale dostępowe" do czegoś na miarę Chrome OS?

4. Niedawno pojawiła się wersja mobilna pakietu Office dla Androida. Dlaczego Microsoft nie zdecydował się na zawarcie w nim modułu od prezentacji, dlaczego OneNote ciągle jest w tym wypadku oddzielnym tworem?

5. Czy firma Microsoft ma w planach wdrożenie do poczty Outlook standardu IMAP? Oczywiście ActiveSync pozwala na wiele więcej, ale nie każdy klient pocztowy go obsługuje, a POP może nie być wystarczający.

6. Kiedy nastąpi połączenie sklepów Windows 8 i Windows Phone? Czy aplikacja kupiona raz w jednym sklepie, będzie dostępna na wielu różnych urządzeniach (o ile jest oczywiście dostępna)?

7. W wypadku porównania Windows 8 do zbliżającego się 8.1 dobrze widać, że firma zdecydowała się na umieszczenie znacznie większej ilości opcji w ustawieniach trybu modern. W efekcie wychodzi na to, że obok tradycyjnego panelu sterowania powstaje drugi, o coraz bardziej podobnych możliwościach, ale w formie modern. Czy w dłuższej perspektywie planowane jest usunięcie standardowego panelu sterowania? Jeżeli tak, to czy takie plany dotyczą również niektórych innych elementów systemu?

8. Co z Windows RT? Wyniki sprzedaży nie można nazwać sukcesem, nawet pomimo ciągle nowych promocji np. na Surface. Dlaczego firma nie zauważa problemu z tego wynikającego i nie położy większego nacisku na urządzenia mobilne z pełnym Windows 8?

rgabrysiak   14 #9 16.08.2013 11:39

Czy kiedykolwiek Office na Androida i IOS nie będzie zależny od wykupionej licencji na Office 365?
Patrząc na możliwości programu na tych platformach, wykup licencji można traktować jak kiepski żart.
Skoro na Windows Phone Office nie jest uzależniony od licencji na Office 365, dlaczego na innych systemach jest zupełnie inaczej?

mareczek_1988   3 #10 16.08.2013 12:19

1) Skoro Windows Phone ma taki duży udział na Polskim rynku to czy Microsoft planuje umożliwić nam korzystanie z funkcji dyktowania wiadomości czy wyszukiwania w rejonie w naszym języku?


2) W sprawie IE - czy planowane jest wdrożenie tak genialnej funkcji jak synhcronizacja zakładek (ulubionych) między IE na windows Phone a IE na kompie? Nie chodzi o synchronizację otwartych kart w przeglądarce. (Chyba, że jest taka funkcja, a ja nie mogę jej znaleźć?)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #11 16.08.2013 12:22

O.. w końcu Microsoft ;)

1. Jak będzie wyglądał dalszy rozwój systemu Windows 8? Czy za rok zostanie oddany nam Windows 8.2?
2. Subskrypcja Office 365 oferuje coraz więcej dodatkowych funkcji, ostatnio został dodany abonament Xbox Live Gold, czy firma Microsoft planuje jeszcze jakieś bonusy dla użytkowników tego pakietu?
3. Windows 8.1 będzie miał podniesiony numer jądra do NT 6.3, czy w związku z tym Microsoft planuje jakieś usprawnienia w jądrze systemu?
4. Czy firma planuje dużą kampanie reklamową związaną z nadchodzącą premierą Windows 8.1?
5. Kiedy i czy w ogóle będzie wprowadzony na polski rynek Microsoft Surface Pro?
6. Windows Phone w Polsce ma duży udział na rynku, kiedy w końcu zyskamy wszystkie funkcje dostępne w USA?
7. Planowe są jakieś usprawnienia w zabezpieczeniach systemu w Windows 8.1?

Scorpions.B REDAKCJA  23 #12 16.08.2013 12:25

8. Cykl wydawania nowych wersji IE ostatnio przyspieszył, więc czy za rok możemy się spodziewać 12 odsłony przeglądarki?

  #13 16.08.2013 12:25

Z Redmond, a nie Redmont. ; )

StawikPiast   11 #14 16.08.2013 12:34

To I ja mam pytanie :)

Jakie są plany rozwoju środowiska programistycznego dla pakietu Office. VBA jest juz od bardzo dawna porzucone do tego jest okropne jak na dzisiejsze standardy. VSTO nie jest dostarczane z pakietem Office wiec malych pierdulek nikt w nim nie twozy ze wzgledu na koszty. Wiec podsumowujac czy sa plany wprowadzenia darmowego srodowiska dla pakietu Office ale takiego nowoczesniejszego.

bachus   23 #15 16.08.2013 12:38

1/ certyfikacje: jakie są plany co do Microsoft Certified Master (MCM) dla produktów *2012? (server, system center, cloud). Czy Microsoft planuje wprowadzić certyfikację rzeczywiście potwierdzającą wiedzę - odpowiednik np. Cisco CCIE?
2/ czym był podyktowany zabieg usunięcia serwera Exchange z 'SBS 2012', czyli z 'Windows Server 2012 Essentials'? Czemu nie dać małym firmom wyboru, np. za pomocą Exchange hybrid?
3/ jak ma się ilość sprzedanych licencji Windows 8 do rzeczywistej liczby będących w użyciu a nie z 'obniżonym' OS do wersji Windows 7 (uwzględniając firmy)? Czy możemy uzyskać statystyki?
4/ czy może Pani w 2-3 zdaniach zareklamować Windows 8 dla osoby, która używa monitora większego, niż 15cali (czyli pewnie większość użytkowników domowych i biurowych) i wytłumaczyć, czemu mimo tego, że siedzą daleko od monitora (nie mają zamiaru smyrać palcem po ekranie) kafelki to dobre rozwiązanie a brak opłakiwanego menu 'START' rekompensuje standardowy pulpit i nowe rozwiązania W8 w stosunku do W7 i starszych wersji OS.
5/ jaki model telefonu używa Pani?
6/ od lat preferuję klawiatury i myszki Microsoft - moim zdaniem są świetnie wykonane a dodatkowo "żywotne". Czy planowane są jakieś nowości poza tym, co zobaczyliśmy na imprezie HotZlot 2013?

Vanshei   16 #16 16.08.2013 12:45

Czy będzie jakakolwiek promocja na Office dla użytkowników domowych tak jak to było w wersji 2007?

Bodajże zakupiłem go wtedy za chyba 199 zł z licencją na 3 stanowiska i przyznam że bym zrobił update do nowej wersji jednak cena w okolicach 450 zł za 1 stanowisko jest nie do zaakceptowania jak dla mnie...

tomeeek64   11 #17 16.08.2013 12:51

1. Czy każdy telefon z systemem Windows Phone 8 otrzyma te same aktualizacje (niezależnie od modelu)?
2. Czy aktualizacja systemu z Windows 8 do Windows 8.1 będzie mogła spowodować komplikacje z oprogramowaniem (np. usunięcie części aplikacji)?
3. Czy po zmianie nazwy usługi SkyDrive przestanie ona istnieć pod aktualnym adresem internetowym?
4. Czy po zmianie nazwy usługi SkyDrive użytkownikom, którzy posiadają dodatkową przestrzeń (wykupioną) przepadnie ona?

Druedain   14 #18 16.08.2013 13:37

1. Dlaczego w przypadku programu Dreamspark żeby móc stać się posiadaczem Windowsa trzeba wpierw być posiadaczem Windowsa? Jestem studentem i korzystam z Linuksa i tylko dzięki temu, że mam w domu starego blaszaka z Windowsem XP mogłem skorzystać z klienta ściągającego obraz płyty z internetu, ponieważ tylko pod Windowsem klient ten działa, co jest moim zdaniem szczytem absurdu.

2. Dlaczego mnie to w sumie nie dziwi? Dlaczego tyle jest absurdu w działaniach tej firmy, np. od strony marketingowej? Pamiętam dobrze stronę internetową autorstwa MS mającą wskazać poziom bezpieczeństwa używanej przeglądarki. Za najbezpieczniejszą przeglądarkę został uznany IE (nie skomentuję tego). Sęk w tym, że wystarczyło np. w Firefoksie zmienić UserAgent na ten z IE by dostać najwyższą ocenę (czyli strona tak na prawdę niczego nie badała, miała wgrane gotowe wyniki uzależnione tylko od tak mało istotnej rzeczy). Innym przykładem jest strona pozwalająca na skorzystanie z symulatora WindowsPhone na której dostałem informację o korzystaniu ze złej przeglądarki mimo, że wielu ludzi używających tej samej przeglądarki (któryś z nowszych Firefoksów) normalnie mogło ze strony korzystać. Jak się później udało wywnioskować przeglądarka była w porządku, a problemem było użycie innego niż Windows systemu, ale o tym mi mnie strona nie poinformowała już.

  #19 16.08.2013 13:37

1. Dlaczego cenny produktów są takie nieadekwatne do płac w stosunku do naszych sąsiadów.
2. Dlaczego mam płacić za to by w wyszukiwarce mieć reklamy. KE już się zbliża
3. Dlaczego ms tak trochę olewa polskich użytkowników WP choć ma u nas ich największy odsetek w świecie.
4. Czy przetargi w kwestii rozwiązań biurowych dla szkół są naprawdę transparentne czy jakoś tak to kombinujecie by było zgodnie z prawem ale wykorzystujecie swoją pozycje i coś tam no wiemy jakich mamy polityków robicie by w przetargu były wypisane warunki które tylko wasze produkty spełniają.
5. Czy w końcu do was dotarło że użytkownicy nie chcą modern UI zamiast tradycyjnego pulpitu, patrz wyniki sprzedaży windows RT z samym interfejsem Modern UI
6. Po co wydawać kasę na zabezpieczenia antypirackie jak w pierwszych pozycjach w google są już aktywatory, czy to nie marnowanie funduszy ?
7. Czy przejście z windows 8 na 8.1 będzie wyglądać jak reinstalacja systemu ?
8. Czy logowanie obrazkiem w windows 8 będzie poprawione, czasem trwa to dłuższa chwilę,

Nieelegancki   2 #20 16.08.2013 14:07

Czy Microsoft planuje udostępnić za darmo starsze wersje systemu windows (od 1.01)?

  #21 16.08.2013 14:23

1.Kiedy pojawi sie skype 6 na linuxa ?

kam193   7 #22 16.08.2013 14:27

1. Microsoft w Polsce: Windows - najpopularniejszy OS, Windows Phone - drugi najpopularniejszy system na komórkach, Xbox - popularny, Office - zapewne najpopularniejszy... Więc ze sprzętem i oprogramowaniem jest całkiem nieźle, ale dlaczego jest tak fatalnie z usługami? Czy są szanse na to, że polscy użytkownicy, doceniający przecież produkty MS, uzyskają w miarę pełnoprawny dostęp do usług Microsoftu, bez których najnowsze produkty stają się coraz mniej funkcjonalne? Weźmy Bing - bez zmiany regionu na USA nie mamy nawet dostępu do map, chociaż już od penwgo czasu działają całkiem znośnie w Polsce! Ba, od kilku lat nie ma nawet Polski wśród regionów, tylko "Międzynarodowe". Dalej, Xbox - jakie są szanse na Xbox Video i Xbox Muzyka w Polsce? Idźmy dalej - MSN: tutaj coś się ruszyło, powstało MetroMSN, ale... wszystko jakby stanęło w pół kroku i otrzymaliśmy co, co moim zdaniem wygląda na półprodukt i jedynie szkic wyglądu, kompletnie niedokończony. Czy Microsoft ma w ogóle jakiś wpływ na ten portal, czy też całą kontrolę sprawuje Agora? Wystarczy pobieżnie porównać np. z msn.de, które też idealne nie jest, ale m.in. daje bezpośredni dostęp do poczty Outlook.com, ma własny portal pogodowy czy dział poświęcony usługom MS. Ba, w MetroMSN nawet ilość działów jest skąpa i chyba nawet nie podjęto próby jej zwiększenia (nawet korzystając z istniejących artykułów - można byłoby je spokojnie podzielić na więcej działów).

2. Ta kwestia nurtuje mnie chyba od zawsze. Jak wygląda reklamowanie się w Microsoft w Polsce? Z roku na rok powiększa się potencjalne miejsce na reklamy w usługach Microsoftu w Polsce (Outlook.com, aplikacje Windows 8/Windows Phone, Bing, Skype, nawet MetroMSN), a reklam... jak nie było, tak nie ma, choć w oryginale występują. Może jestem dziwny, ale uważam, że jeśli usługi mi się podobają, to - jeśli są darmowe - wręcz powinny zawierać rekalmy. Taka wymiana za dobry produkt. ;) Zaś teraz dodatkowo dochodzą aplikacje w Windows 8/Win. Phone, gdzie deweloperzy mają możliwość wyświetlania reklam od MS i zarabiania na tym. Czy są plany wejścia do Polski Microsoft Advertising/Bing Ads (normalnego, polskiego oddziału po polsku, nie jakiegoś ogólnoeuropejskiego) albo w inny sposób umożliwienia reklamowania w usługach Microsoftu?

3. I marketing z drugiej strony - czy Microsoft planuje zrobić coś ze swoimi reklamami w Polsce? Przykro mi, ale dotychczasowe kampanie nie porażały, a fanpage'om na Facebooku brakuje i oryginalności, i jakiegoś takiego luzu, dobrego kontaktu z użytkownikami.

4. Pomoc techniczna, a właściwie fora pomocy - czy naprawdę wielkim problemem jest stworzenie for pomocy dla Windows Phone czy Outlook.com? Na answers.microsoft.com pojawia się coraz więcej wątków ich dotyczących (i w dużej mierze rozwiązanych), tymczasem pomoc techniczna MS nigdy nie podejmuje próby pomocy, a jedynie od razu odsyła do wersji amerykańskiej, kiedy w większości wystarczy nawet znalezienie odpowiedniej strony z pomocy! Druga sprawa to częste przedwczesne (i w wielu przypadkach błędne) oznaczanie "właściwych odpowiedzi" przez moderatorów - bez dania nawet dnia autorowi pytania na sprawdzenie podanego rozwiązania.

5. I na koniec ciekawość - swego czasu mieliśmy w Polsce dwa biura MS: w Warszawie i we Wrocławiu. To drugie miało faktyczny związek z produktami MS (nota bene zajmowało się zdaje się porównywarką cen Ciao! dla Binga, niedostępną w Polsce...). Czy wrocławskie biuro nadal działa, a jeśli tak, to czy dalej zajmuje się Bingiem i czy są jakieś szanse, by jego praca wpływała na to, co mamy w Polsce?

Rozumiem, że daleko nam do Stanów i nie możemy spodziewać się całości funkcjonalności, jednak choć działająca krztyna by się przydała.

djfoxer   19 #23 16.08.2013 14:34

1. Dlaczego zmiany w Windows Phone przebiegają tak powoli? Niech przykładem będzie Skype, który dla Androida i iOS jest znacznie bardziej rozbudowany. Co więcej, wiele modułów niedostępnych w Skype pod WP, zostały już zaimplementowane chociażby w aplikacji WhatsApp.
2. Kiedy pojawią się w Windows Phone usługi Bing dla Polski?
3. Jakie są plany ujednolicenia części systemu Windows Phone i Windows (Metro)?
4. Czy MS podjął próby zatrzymania HTC przy Windows Phone? Czy prawdą jest odwrócenie się HTC od tego systemu?
5. Czy MS ma plany wypuszczenia własnego urządzenia z Windows Phone?
6. Czy MS planuje ekspansję systemu Windows Phone na inne rynki niż USA? Nawet w Polsce, gdzie jest 20% urządzeń z WP, wiele funkcji/aplikacji nie zostało nadal udostępnionych dla naszego kraju. Na USA nie kończy się świat.

okokok   12 #24 16.08.2013 14:40

Kiedy obniżka cen oprogramowania? Dlaczego ceny Waszych systemów na notebooki są takie tanie - sprzedajecie je producentom po (chyba) $25, a dla zwykłych użytkowników PC takie drogie? Dużo moich znajomych chętnie kupiło by Windowsa gdyby wersja Pro kosztowała 100-150 zł, nie jako update itp., ale jako zwykły system który mogli by zainstalować na wszystkich swoich komputerach. Myślę że na takich działaniach zyskali byście dużo więcej. Załóżmy że na 10 piratów, 1 osoba kupi od Was licencje za 500 zł (nie jestem pewny czy takie są ceny). Po zmianach na 10 legalnych userów był by może 1 pirat. Wasz zysk wyniósł by wtedy od 1000 do 1500 zł. Cena i tak była by ok. 2x wyższa niż licencje hurtowe dla notebooków. I pewnie też kupił bym Windowsa i przesiadł się z Win 8 Embeded Industry Pro z DreamSpark :)

Humanoid   5 #25 16.08.2013 15:16

1. Po co aż tyle licencji (OEM, BOX) o aż tak dużym zróżnicowaniu cenowym?
2. Czy wprowadzicie kiedyś dożywotnią licencję z możliwością nieograniczonej (liczby) instalacji / aktywacji?
3. Czy kiedyś nastąpi zmiana modelu aktualizacji? Wolałbym, aby przykładowo były wydawane comiesięczne paczki aktualizacyjne.

k1b1c   6 #26 16.08.2013 15:21

1, Czy Microsoft planuje z okazji wprowadzenia Windows 8.1 tymczasową obniżkę ceny, tak jak to było podczas premiery Windows 8?
2. Kiedyś była na FB akcja z Pezetem, czy planują Państwo tego typu akcje promocyjne z innymi polskimi artystami?
3. Czy Windows 8.1 od momentu premiery będzie dostępne po polsku, czy trzeba będzie poczekać?
4. Czy wiadomo mniej więcej kiedy ukaże się oficjalna wersja aplikacji Facebooka na Windows 8?

bachus   23 #27 16.08.2013 15:29

@Humanoid: rozwiń proszę pytanie trzecie (dotyczące aktualizacji) - ja przykładowo nie do końca rozumiem, co masz na myśli.

Quest-88   16 #28 16.08.2013 15:32

+1 dla pytania nr 2 od lukasamd

http://www.dobreprogramy.pl/djDziadek/10-pytan-do-Microsoft-Polska,45605.html#ko...

Od siebie:

Użytkownicy dostali Office Compatibility Pack, który dodaje obsługę OpenXML-a nawet do starego Office'a 2003, za to żaden pakiet starszy niż Office 2013 nie wspiera formatu ODF 1.2. Dlaczego jeszcze nie wydano OCP w wariancie dla ODF, kiedy (jeśli w ogóle) się to stanie i czy obejmie Office 2007/2010? Kiedy Microsoft przestanie dyskryminować klientów niekorzystających z OpenXML-a, dlaczego aktualizacje są wydawane bardzo rzadko i kiedy się to zmieni?

Humanoid   5 #29 16.08.2013 15:42

@bachus
Zauważyłem coś takiego, że przy wyłączaniu komputera system sam się prosi o przymusowe aktualizacje. Niby jest możliwość wyłączenia bez aktualizacji, ale u siebie tego w życiu nie widziałem (a na innych komputerach z kolei nie chciało zbytnio działać). A takie ściągnięcie paczki (coś jak service pack) raz na miesiąc jest lepszą opcją, bo sami decydujemy, czy aktualizujemy, czy nie. No i przykładowo Microsoft.... To zrobię inaczej:

3. Czy w przyszłych wersjach systemu Windows zamierzacie zostawić obecny model aktualizacji, czy może zamierzacie wprowadzić zmiany (przykładowo comiesięczne paczki aktualizacyjne)?

bachus   23 #30 16.08.2013 15:58

@Humanoid: no ale to przecież rzecz konfiguracji, jak mają zachowywać się aktualizacje, kiedy mają się pobierać i czy instalować automatycznie. Paczki możesz przecież ściągać osobno dokładnie z tym, co chcesz zakutalizować. Jak sobie też wyobrażasz budowę takiej zbiorczej paczki, wydawanej co miesiąc?
Nadal nie do końca rozumiem co masz na myśli z tym zapytaniem - człowiek z PR ma opowiadać o konfiguracji Windowsa.
Co do 'paczek' - zawsze możesz sam sobie zbudować taką paczkę, nie jest to trudne [http://download.wsusoffline.net]

(przepraszam za dyskusje - wiem, że "10 pytań do..." nie jest miejscem do tego)

olmeca   13 #31 16.08.2013 17:33

Dlaczego wersja nawigacji na WP8 Here Drive nie jest dostępna w darmowej wersji w Polsce?

djDziadek   17 #32 16.08.2013 17:35

@bachus - jak najbardziej jest :) - ja i tak potem pytania muszę opracować, więc z pyta idą tylko pytania a dyskusje swoją drogą, tym bardziej, e ta dyskusja zaczyna mi się podobać.
Ludzie z MS-a dysponują linkiem do tego wpisu i jeśli przeglądają, to również mogą wyciągnąć z tej dyskusji wnioski :).

arlid   16 #33 16.08.2013 17:42

Dlaczego na MSDN AA kiedykolwiek pojawią się programy z pakietu Office, szczególnie podstawowe jak Word czy Excel?

xomo_pl   24 #34 16.08.2013 17:57

1) czy w najbliższych miesiącach doczekamy się rozpoznawania mowy w Windows w jezyku polskim (Windows Speech Recognition)?

2) dlaczego rozwój Windows Phone przebiega tak wolno?- pierwsze smartfony z ekranami ok. 5" planowane są na koniec 2013/ początek 2014 podczas gdy z androidem takie smartfony są od ok roku już teraz (sierpień).

3) dlaczego w Polsce stosunkowo trudno zobaczyć w sklepach tablety z Windows8? bardzo często nie ma nic a jak jest to jeden czy dwa. W porównaniu do oferty z androidem to jest nic. Wiem, że to nie Microsoft je produkuje ale są one z waszym systemem a chyba zależy Wam by mieć dobrą sprzedaż.

4) Xbox One- podobno dopiero okolice czerwca 2014- jak zamierzacie walczyć na naszym rynku, zdominowanym i tak już przez Sony skoro nowy xbox, którego specyfikacja jest zbliżona do PS4 zadebiutuje pół roku po konsoli Sony?

5) licencje oprogramowania- czy Microsoft ma zamiar "iść dalej" w wynajem oprogramowania na określony czas kosztem dożywotnich licencji?
osobiście nie jestem fanem wynajmu, nawet jak mam dzięki temu więcej aplikacji (np. pakietu office) niż w edycjach poprzednich za podobną kwotę. Bardziej przemawiała do mnie promocja przeprowadzona kilka lat temu, kiedy to office 2007 zawierający word, excel, power point i onenote kosztował 199zł. Tak na prawdę to są aplikacje, które "zwykły użytkownik" najczęściej wykorzystuje a całą reszta jest tylko miłym dodatkiem ;)

bachus   23 #35 16.08.2013 18:24

Ja jeszcze dodam pytanie:
Microsoft bardzo się skupia na promocji Windows 8, oraz Windows 2012. Rozumiem, że inne rozwiązania są kierowane do bardzo wąskiej grupy odbiorców, ale czemu tak mało firma chwali się Hyper-V 2012 (i wersją R2), i System Center 2012? Fakt, pierwsze wydanie Hyper-V budziło we mnie lekką litość - jako inżynier zajmujący się od lat między innymi wirtualizacją na platformie VMware początki rozwiązanie wirtualizacji od Microsoft było delikatnie mówiąc komiczne. Hyper-V 2012 /Hyper-V 202 R2 to świetny produkt mogący konkurować z głównymi graczami. Najbliższe lata to żniwa dla wirtualizacji / SaaS, więc czemu nie skupić się także na ewangelizacji tych produktów?

KreAn   1 #36 16.08.2013 20:04

1. Czy w Polsce zostanie wprowadzony Windows Family Pack?
2. Co się stało z Office na 3 stanowiska?
3. Obecnie cena Office 2013 na 1 stanowisko, jest droższa niż kiedyś Office 2010 na 3 stanowiska. Co spowodowało taką podwyżkę?

Humanoid   5 #37 16.08.2013 20:13

@bachus
Aktualizacje mają się instalować wtedy, kiedy user sobie tego życzy. W Windowsie jest coś to określone czasowo, przykład: 3 w nocy. Mogę się mylić, bo za Chiny Ludowe nigdy nie aktualizowałem Windowsa. Po prostu nie mogłem się porozumieć z jego mechanizmem aktualizacji.
W GNU/Linux - jak user włączy aktualizację, to się system zaktualizuje. I to jest bardzo wygodne, bo system tylko informuje, że jest możliwość.
Jak sobie wyobrażam? No normalnie. Tak samo, jak Windows 8.1. Tylko, że częściej.

suore   4 #38 16.08.2013 20:17

1. Kiedy MS Office na Ubuntu?

bachus   23 #39 16.08.2013 20:27

@Humanoid: parę słów o aktualizacjach Windows masz tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/bachus/WSUS-serwer-aktualizacji-w-Windows-Server-201...

bachus   23 #40 16.08.2013 20:50

@suore: plota mówi, że Office2014 doczeka się wersji na Linuksów.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #41 16.08.2013 20:57

Czy Windows RT pojawi się na innych urządzeniach niż Surface?

Mk13   16 #42 16.08.2013 21:13

Czytałem wiele tych akcji "10 pytań" ale pytania do Microsoftu to macie nieźle pretensjonalne ;)

bachus   23 #43 16.08.2013 21:18

@Mk13: w gestii Pani Agnieszki jest to nastawienie zmienić :-)

sgj   12 #44 16.08.2013 21:18

@Shaki81 "Czy Windows RT pojawi się na innych urządzeniach niż Surface?"

Przecież RT jest na innych urządzeniach. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu. Tylko ta sytuacja się długo nie utrzyma bo nikt nie chce Windows RT to i producenci się wycofują.

rgabrysiak   14 #45 16.08.2013 22:48

@Mk13 My? Skądże znowu, po prostu grzecznie pytamy i liczymy na odpowiedź :P

PavelZet   4 #46 16.08.2013 23:31

Dwa pytania od użytkownika iOS oraz abonenta usługi Office 365.
1. Dlaczego dostępny w App Store pakiet nie jest zoptymalizowany dla tabletów ?
2. Czy przewidujecie Państwo "odchudzenie" aplikacji OneNote dla IOS ? Ewenementem jest to iż notatnik jakim jest OneNote zajmuje więcej przestrzeni w pamięci urządzenia niż cały pakiet Office Mobile for Office 366 Subscribers.

video   10 #47 17.08.2013 00:30

1 Czy Windows Phone ma w planach obsługę wideopołaczeń?
2 Czy Internet Explorer dla Modern zostanie zaktualizowany o obsługę javy?
3 W związku z nie pełną obsługą dotyku w Windowsowym Desktopie firma Microsoft przewiduje implementację wirtualnego touchpada?
4 Czy Windows na tabletach będzie obsługiwał tetchering, lub wróci adhoc?
5 Windows 8.1 wprowadza obsługę Miracast. Czy firma Microsoft ma wpływ na wydanie odpowiednich sterowników, chodzi mi konkretnie to Atoma Z2760, który ze względu na swą cenę zdobywa największą popularność.

bachus   23 #48 17.08.2013 11:13

Żywot Microsoft Points zakończy się z chwilą premiery Xbox360. Czy ceny usług rzeczywiście wzrosną? Już teraz widać podczas beta-testów, że nagle z L10 nage robi się L12, 30% i więcej piechotą nie chodzi.

bachus   23 #49 17.08.2013 11:14

(nie mogę edytować ostatniego komentarza, symbol funta brytyskiego został "przerobiony" na dużą literę L).

xenonisbad   5 #50 17.08.2013 11:41

Co dalej z usługą Games for Windows Live? Skoro zamykany jest rynek gier w tej usłudze, to czy planujecie całkowicie ją wycofać, a jeśli tak to co z grami, które już teraz wymagają tej usługi?

Szadzio   7 #51 17.08.2013 14:59

Czy w pakiecie szkolnym MSDN AA z programu Microsoft Academy Member będzie kiedykolwiek dostępny Office? IMO to powinna być podstawowa usługa. System oraz pakiet biurowy.

rgabrysiak   14 #52 17.08.2013 22:45

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wiadomo posiadając telefon z Windows Phone możemy "zapisać" swoje ustawienia telefonu na SkyDrive, jednak wchodząc na swoje konto tych zapisanych ustawień nigdzie nie widać. Gdzie w takim razie są one zapisywane?

Podobne pytanie, dotyczy systemu Windows 8, różnego rodzaju ustawienia możemy zsynchronizować (tapeta, zainstalowane aplikacje ze sklepu etc.) - gdzie zapisywane są te zsynchronizowane ustawienia?

Przy okazji, jeszcze jedna kwestia dot. synchronizacji, jak wiadomo w IE11 będziemy mieli możliwość zsynchronizowania ulubionych zakładek - i tutaj moje pytanie, gdzie będą one zapisywane? Na Skydrive? Jeżeli tak, czy z poziomu Skydrive będziemy mogli je edytować (usuwać, modyfikować etc.)?

mikolaj_s   15 #53 18.08.2013 20:59

"Według niedawno opublikowanych w polskiej prasie danych telefonów z Windows Phone używa 20 procent użytkowników smartfonów w naszym kraju. "

A gdzie są te źródła, bo jak na razie wszędzie tylko piszą o informacjach jakie udzielił sam Microsoft. Proszę o wyniki jakiś badań, a nie rozpowszechnianie bajek.

djDziadek   17 #54 18.08.2013 23:35

@mikołaj_s - bardzo proszę, ale przeczytaj uważnie kto podał te dane :)
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1010909.html

edelmann   12 #55 19.08.2013 08:55

Kiedy w końcu Poczta Systemu Windows 8 będzie miała opcje żądania potwierdzenia przeczytania wiadomości?

edelmann   12 #56 19.08.2013 08:57

Kiedy w końcu Microsoft Office 365 będzie z opcją wykorzystywania komercyjnego przez osoby nie mające firmy a pracujące np. w domu jako freelancer?

jabolmax   5 #57 19.08.2013 11:30

kiedy ukarzę się office modern ui i czy będzie on offlinową i darmową wersją webapps, czy bezie to pełnoprawny płatny office, czy i jak będzie się on integrować z aplikacją skype oraz poczta, kalendarz, et cetera pod modern, i co z xbox music i video

Jaro070   17 #58 20.08.2013 11:48

1. Czy do komunikatora Skype dla Symbiana zostanie wreszcie dodana możliwość video-połączeń?

2. Czy aplikacje z pakietu MS Office (zwłaszcza OneNote) dla Symbiana będą jeszcze aktualizowane?

3. Czy Silverlight dla Symbiana zostanie zaktualizowany, aby działał na nowych urządzeniach?

997   5 #59 20.08.2013 14:34

1. Dlaczego proofing tools dla Office 2010 są płatne a dla 2013 darmowe?
2. Czy Lync nie ma się czego obawiać kiedy to MS skupia się na rozwoju Skype? Planujecie integrację lub coś podobnego? Bo w sumie obie usługi mają dużo wspólnego...

ryba321   3 #60 20.08.2013 16:24

1. Kiedy premiera Ubuntu Windows Edition 1.0 ?!
2. Czy zrobicie coś z niewiedzą konsultantów na waszej infolinii?
3. Dlaczego wasz system na bazuję na Linuxie
4. Dlaczego według firmy Business Insider popularność systemu Windows na rynku informatycznym spada, głównie na korzyść Androida?
5. Dlaczego nie chcecie jądra Linuxa w waszym systemie?

Jaro070   17 #61 22.08.2013 14:12

4. Czy mogę legalnie zmienić język systemu W7 Pro OEM z niemieckiego na polski?

przemek1234   7 #62 24.08.2013 15:01

Kiedy sieć reklamy mobilnej pubCenter będzie emitowała reklamy na Polskę?

djDziadek   17 #63 27.08.2013 07:45

Pytania wysłane, zobaczymy jakie odpowiedzi czas przyniesie :)

KyRol   19 #64 29.08.2013 13:11

@Djdziadek:

Nie wiem czy będzie druga tura pytań, co bądź mam dość ciekawe pytanie:

O ile się dobrze orientuję, w krajach Europejskich, w tym w Polsce, zapis o niemożności usunięcia swojego konta uznawany jest za klauzulę niedozwoloną, a tak właśnie jest ze Skype http://tosdr.org/#skype

Co można więc zrobić, aby usunąć konto skype wraz ze wszystkimi danymi powiązanymi z kontem użytkownika, który takie konto chce usunąć?

rgabrysiak   14 #65 01.09.2013 15:24

Jestem strasznie ciekaw na które pytania otrzymamy odpowiedzi.

stasinek   12 #66 07.09.2013 13:05

Kto wyprasował flage Microsoftu(czy kobieta) - a kto wyprał firmę z palety kolorów(czy facet)? :)
Jak wyglądają statystyki kobiet/mężczyzn w Microsoft - w Polsce, Europie, ogólnie?
Czy w Microsoft kobiety wogóle mają możliwość decydowania czy pełnią wyłacznie role drugoplanowe? (jak w większości firm)

Czym zajmuje się Polski oddział, czy jest to instytucja bliższa formie franczyzy zajmująca się na "własną" ręke sprzedażą, supportem, wdrożeniami zarabiając na utrzymanie i rozwój strutkur, czy raczej "firma" ścićle zależna od centrali? A może oddział ma wpływ na rozwój oprogramowania(nie mam na mysli zgłaszania błędów ani tłumaczeń ale tworzenie na zlecenie?)

Ilu pracowników jest zatrudnionych bezpośrednio w Microsoft Polska i jak wygląda możliwość współpracy. Czy oficjalny oddział ma za zadaanie przede wszystkim utrzymać się, sprzedawać jak najwięcej bezpośrednio czy inaczej mając stałą kroplówkę - ma on za zadanie stanowić pomost w rozwoju dystrybutorów, filtr w zgłaszaniu błędów(od wdrożeniowców) tj. w sktócie
Czy Microsoft Polska to supermarket czy ambasada.

stasinek   12 #67 07.09.2013 13:17

Czy praca w Microsoft Polska jest przyjemnością a kierownictwo docenia innowacyjność, aktywnie szkoli pracowników i w zamian zbiera ciekawe pomysły jak pszelarze miód czy raczej ciężką harówą za dobre pieniądze a ludzie jak cytryny?
Jak wiadomo firma ma mocną pozycje na rynku którą zdobyła dzięki dobrym decyzjom, udanym zakupom, pieniądzu który robił pieniądz, oczywiście kryzys dotyka bezpośrednio wszystkich świat się zmienia.
Zatem czy w Microsoft Polska - lub Microsoft ogólnie panuje raczej podejście w stylu "reklam" z centrali google - stół do billarda i inne atrakcje konkurencji między pracownikami(wynikającej z ich wewnętrznej ambicji) polityka marchewki, czy raczej typowo korporacyjne nawyki dostawania kijem po głowie i kuszenia wysokimi zarobkami?

Conieco wiem o funkcjonowaniu firmy SAGE dlatego ciekawią mnie wszelkie aspekty z tym związane.

stasinek   12 #68 07.09.2013 13:22

Czy Polski oddział w jakikolwiek sposób zarabia na usłuchach chmurowych czy jest jakiś lokalny serwer czy raczej usługi są serwowane zza granic naszego kraju i w jakim kierunku to zmierza - czy firma Microsoft rozwija lub będzie rozwijać lokalne struktury na równi z centralą czy raczej dąży do centralizowania?

rgabrysiak   14 #69 07.09.2013 13:23

@stasinek
Pytania ciekawe szkoda że już po terminie :P

djDziadek   17 #70 06.10.2013 06:38

Nadal czekam na odpowiedzi :), ale jestem w stałym kontakcie z MS i wiem ze podeszli do tematu profesjonalnie, dlatego to trwa, na szczęście już niedługo.
Ilością odpowiedzi możecie być zaskoczeni ;).

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.