Dla lubiących czytać kanały RSS na Androidzie: Flipboard i Press

Dla lubiących czytać kanały RSS na Androidzie: Flipboard i Press20.12.2012 19:07

Flipboard, który swoim „gazetowym” układem artykułów i możliwością czytania portali społecznościowych podbił serca użytkowników iOS, w czerwcu oficjalnie trafił na telefony z Androidem. Miłośnicy czytania na tabletach z systemem Google'a niestety musieli obejść się smakiem i skorzystać z rozwiązania konkurencji (na przykład Readera, który niedawno dorobił się polskiego interfejsu) lub zacisnąć zęby i przemęczyć się z ogromnymi literami i topornym przerzucaniem stron. W Google Play pojawił się jednak w końcu Flipboard przystosowany do pracy również na urządzeniach o ekranach większych niż 7 cali. Aplikację można nadal uruchomić w trybie „telefonowym”, ale nie ma to większego sensu na tablecie.

350034417143670721

Aplikacją godną rozważenia przez użytkowników Google Readera jest również Press, który pojawił się na rynku wczoraj i można go kupić za zaledwie 6,09 złotych w ramach promocji „na start”. Przez niektórych recenzentów już został okrzyknięty najładniejszym czytnikiem RSS na Androida (podobno może konkurować z uwielbianym Feedly dla iOS). Opinie użytkowników też ma niezłe, choć brak mu niektórych możliwości konkurencyjnych produktów — może pojawią się z czasem.

Aplikacja jest rzeczywiście estetyczna, zapewnia możliwość czytania w komfortowym środowisku, którego wygląd można lekko zmodyfikować, również offline. Ponadto podwójne dotknięcie obrazka pozwala go powiększyć na ekranie, co jest wygodne szczególnie przy przeglądaniu wiadomości zawierających komiksy czy pełne detali ilustracje. Wszystkie informacje, jak stan artykułu czy nadane przez nas flagi, synchronizowane są z czytnikiem Google'a. Zapowiada się ciekawie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)