Dlaczego nie warto używać Maca?

Dlaczego nie warto używać Maca?

Wojciech Kowasz
09.09.2009 17:40, aktualizacja: 09.09.2009 17:53

Na jak wielu nowych komputerach preinstalowany jest Linux? Raczej na niewielu, a mimo tego Microsoft przygotował prezentację szkoleniową dla sprzedawców, która uczy ich, jak skutecznie odradzić klientom system spod znaku pingwina i polecić Windows 7. Nieco większą konkurencją na rynku nowych komputerów jest dla Microsoftu Apple i jego Mac OS i tu także pojawiła się stosowna prezentacja.

Podobnie jak w przypadku szkolenia o Linuksie, również prezentacja o Macu ujawniona pezez serwis Ars Technica pełna jest nieścisłości i tendencyjnych sformułowań. Dość wspomnieć, że wiele programów na Maca nie jest tak dostępnych jak ich wersje na Windows (cokolwiek to znaczy). Przewijają się też hasła z osławionej kampanii Laptop Hunters, według których laptop z Windows o identycznych lub nawet lepszych parametrach sprzętowych można kupić o około 300 dolarów taniej, niż notebook Apple.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do serwisu Ars Technica, gdzie opublikowano kilka slajdów. Swoją drogą, biorąc pod uwagę udział w rynku i stopień konkurencji ze strony Linuksa czy Mac OSa Microsoft powinien chyba raczej zająć się szkoleniem sprzedawców, jak skutecznie odradzać korzystanie z Windows XP na rzecz Windows 7...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)