DLC do Forza Horizon 3 ma tylko 53 GB, a w dodatku zepsuje zapisane stany gry

DLC do Forza Horizon 3 ma tylko 53 GB, a w dodatku zepsuje zapisane stany gry05.01.2017 11:51
DLC do Forza Horizon 3 ma tylko 53 GB, a w dodatku zepsuje zapisane stany gry

Niedawno narzekaliśmy na sposób udostępniania DLC do Forzy Horizon 3. Oczywiście na niezbyt przychylne graczom praktyki można jeszcze przymknąć oko. Jednak ostatnia wpadka związana z najnowszym DLC, z pewnością negatywnie wpłynie na odbiór notabene jednych z najlepszych wyścigów ostatnich lat.

Do Forzy Horizon 3 wydawane się niewielkie paczki DLC, które przynoszą kilka nowych samochodów. Gracze, którzy zapłacą, otrzymują je wraz z aktualizacjami, pozostali dostają tylko łatkę z zablokowanym dostęp do nowej zawartości. Nawet w dobie słabo zoptymalizowanych gier nowej generacji, rozmiar takich paczek nie powinien przekraczać kilku gigabajtów. Zaskoczeniem był więc rozmiar najnowszego DLC, gracze pecetowi zostali bowiem zmuszeni do pobrania aż 53GB.

Nie był to jednak rozmiar samego DLC, ale błędnie udostępnionej aktualizacji. Do sklepu z aplikacjami trafiła bowiem wersja deweloperska. Zawierała ona elementy, które dopiero w przyszłości mają trafić do edycji finalnej. Nie zabrakło w niej też masy błędów, w tym niestety jednego poważnego, który wielu osobom uszkodził stany zapisu gry. Nie dość, ze gracze zostali zmuszeni do pobrania 53 GB, to jeszcze ich postępy w grze zostały zniszczone przez źle udostępnioną wersję.

Aktualizacja została już wycofana, ale musicie sami usunąć jej skutki. Niedopracowana Forza Horizon 3 to wersja zakończona numerem .37.2. Jeśli ją zainstalowaliście, to czeka was prawdopodobnie długi proces przywrócenia do edycji stabilnej. Musicie odinstalować grę i ponownie zainstalować z poziomu sklepu, a więc czeka was konieczność pobranie około 50 GB danych. Niezbyt ciekawa perspektywa, zwłaszcza dla posiadaczy wolniejszych łącz, którzy przecież tak niedawno czekali na zassanie ważącego 53 gigabajtów DLC. Witamy w erze gier nowej generacji!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)