Do Windowsa 10 trafi więcej „sugerowanych aplikacji”, czyli reklam

Do Windowsa 10 trafi więcej „sugerowanych aplikacji”, czyli reklam

16.05.2016 14:27, aktual.: 16.05.2016 15:33

Wśród licznych nowości, jakie wprowadził Windows 10, należy także wymienić element, którego dotychczas nie kojarzyliśmy z systemami operacyjnymi. W wielu miejscach, jak choćby w Menu Start czy nawet na ekranie blokady system wyświetla sugerowane aplikacje, które trudno nazwać inaczej, niż reklamami. A tych będzie wkrótce… jeszcze więcej.

Jak informuje serwis Neowin, kolejne reklamy trafią do Windowsa 10 już przy okazji rocznicowej aktualizacji. Wiemy już także, że rozpocznie się ona najpewniej dokładnie rok po premierze systemu, czyli w 29 lipca 2016 roku. A jak nowe treści będą prezentować się w praktyce?

Źródło: neowin.net
Źródło: neowin.net

Przede wszystkim zwiększy się ich liczba w Menu Start. Liczba sugerowanych aplikacji wynosić będzie po aktualizacji 10, a nie – jak dotychczas – 5. Odbędzie się to kosztem preinstalowanych aplikacji, jakie użytkownik widzi przypięte do menu domyślnie: ich liczba zmaleje o 5, do 12. Oznacza to, że więcej będzie reklam, a mniej preinstalowanego bloatware – Windows 10 będzie domyślnie więcej pamięci pozostawiać do dyspozycji użytkownika.

Zmieni się także wygląd kafelków promujących aplikacje – będą one udawać zainstalowane już aplikacje, jednak kliknięcie będzie przenosić do sklepu z aplikacjami. Oczywiście użytkownik zachowa pełną kontrolę nad możliwością odpięcia reklam. Ponadto istnieje możliwość, że więcej treści będzie wyświetlanych tylko w nowych instalacja Windowsa, jednak Microsoft nie skomentował tych doniesień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)