dobreprogramy — od teraz więcej tlenu ;)

dobreprogramy — od teraz więcej tlenu ;)

Redakcja
21.11.2013 17:33, aktualizacja: 22.11.2013 00:30

Kiedy w połowie 2002 roku kiełkował w naszych głowach pomysł stworzenia portalu z legalnym oprogramowaniem wiele osób dosłownie pukało się w czoło. Były to czasy kiedy na stronach o tej tematyce powszechną praktyką było publikowanie wersji trial/shareware różnych programów w komplecie z crackami do nich lub pirackimi numerami seryjnymi. Nikt z nas nie spodziewał się wówczas, że po latach dobreprogramy staną się największym samodzielnym portalem technologicznym w Polsce, który będzie odwiedzać miesięcznie 7 mln użytkowników.

Przez te blisko 11 lat wiele się zmieniało, dobreprogramy były systematycznie rozwijane. Rozszerzaliśmy tematykę o sprzęt, gry, aplikacje mobilne, a sam portal był wielokrotnie modernizowany. Obecnie jest to już jego czwarta odsłona. Od samego początku olbrzymią wagę przywiązywaliśmy przy tym do budowania wokół dobrychprogramów społeczności użytkowników. Z myślą o Was oddawaliśmy kolejne miejsca do dyskusji i wymiany poglądów, w które redakcja ochoczo się angażowała. Z początku były to komentarze, później forum, w końcu uruchomiliśmy też blog użytkowników, który cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Od 2007 roku organizujemy ponadto coroczne, unikalne spotkania HotZlot na które zapraszamy najbardziej aktywnych czytelników.

350044336941131713

Ten wstęp jest nieprzypadkowy, wkraczamy bowiem na nową drogę rozwoju. Miło nam poinformować, że w tej drodze towarzyszyć nam będzie Grupa o2, która stała się udziałowcem portalu. Tym samym dobreprogramy staną się częścią czołowej grupy medialnej wśród portali internetowych w Polsce, wraz z m.in. o2.pl i WP.pl (Wirtualna Polska została niedawno przejęta przez Grupę o2). Jesteśmy pewni, że przełoży się to na znacznie większe możliwości rozwoju.

Wybór Grupy o2 jako partnera był nieprzypadkowy. Na przestrzeni lat otrzymywaliśmy wiele propozycji przejęć od najróżniejszych podmiotów polskich i zagranicznych. Stanowczo się im opieraliśmy, ponieważ na sercu leży nam przede wszystkim niezależność portalu. Po stronie Grupy o2 poznaliśmy jednak ludzi, którzy są podobnymi do nas pasjonatami, myślą równie nieszablonowo i, co ważne, rozumieją specyfikę i unikalność naszego serwisu. Chcielibyśmy więc zapewnić, że dobreprogramy w dalszym ciągu pozostaną autonomicznym portalem, a prowadzić go będzie nadal dotychczasowy zespół. Będzie to jednak początek nowego, ekscytującego etapu rozwoju dobrychprogramów!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (408)