Dolby Atmos na Xboksie One i Windows 10: usłyszymy, że ktoś chodzi po dachu

Dolby Atmos na Xboksie One i Windows 10: usłyszymy, że ktoś chodzi po dachu

Dolby Atmos na Xboksie One i Windows 10: usłyszymy, że ktoś chodzi po dachu
14.12.2016 19:02

W związku z tym, że wojnę obecnej generacji konsol wygrywa Sony, a Xbox One zaliczył wyjątkowo marny start, to Microsoft musi się mocno starać, by przekonać do siebie graczy. Kolejne aktualizacje oprogramowania to nie tylko poprawki systemu czy ulepszania w interfejsie, ale także nowe funkcje i to całkiem ciekawe. Właśnie rozpoczęły się testy Dolby Atmos, technologii, która może przynieść świetną jakość dźwięku przestrzennego. Dodatkowo zostanie ona wprowadzona także do Windowsa 10, zarówno na PC, jak i tabletach.

Dzięki Dolby Atmos użytkownicy Xboksa One i One S będą mogli rozszerzyć standardowy system głośników 5.1 czy 7.1 o dodatkowe głośniki umieszczone na suficie. Zostaną one wykorzystane w grach do zapewnia lepszych wrażeń dźwiękowych, tak by gracz poczuł, że znajduje się w samym środku akcji.

Dolby Atmos sprawdzi się chociażby w strzelankach. Już nie usłyszymy tylko kroków wroga, ale będziemy wiedzieć, że przykładowo porusza się on piętro wyżej. Trzeba przyznać, że w teorii brzmi to zachęcająco, na tyle, że osoby z grubszym portfelem mogą pokusić się o stworzenie prawdziwego pokoju gier, inwestując w dobrej klasy sprzęt dźwiękowy. Z drugiej strony, Dolby Atmos musi zostać dobrze wykorzystane przez producentów gier, by faktycznie sprawić, że poczujemy się jakbyśmy byli na polu bitwy.

System dźwiękowy Dolby Atmos to oczywiście nie tylko gry, ale także filmy Blu-ray oraz muzyka. Nie musimy też montować głośników na suficie, technologia może korzystać również z odpowiednio skierowanych dodatkowych głośników w kolumnach umieszczonych na podłodze.

Dostęp powinni już mieć użytkownicy korzystający z Xbox One Preview, czyli testowych wersji oprogramowania. Wsparcia ma także pojawić się na komputerach i tabletach działających pod kontrolą Windows 10. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, Dolby Atmos zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom Xboksów obecnej generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)