Donald Trump już bez swojej aplikacji. Google usuwa oprogramowanie

Donald Trump już bez swojej aplikacji. Google usuwa oprogramowanie

Aplikacja Donalda Trumpa usunięta z Google Play (fot. Getty Images)
Aplikacja Donalda Trumpa usunięta z Google Play (fot. Getty Images)
18.02.2021 15:03

Oficjalna aplikacja Donalda Trumpa znika z Google Play. Gigant z Mountain View tłumaczy w specjalnym oświadczeniu, że oprogramowanie byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych było niefunkcjonalne oraz nie spełniało kryteriów sklepu.

Aplikacja Official Trump 2020 App została uruchomiona w czasie kampanii prezydenckiej w USA. Wszyscy zwolennicy byłej głowy państwa dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu mogli być na bieżąco z kampanijnymi wiadomościami, ponadto mogli też rejestrować się na wiece i wygrywać różnego rodzaju nagrody.

O usunięciu oprogramowania ze sklepu Google Play jako pierwszy poinformował serwis Android Police. Portal zacytował oficjalne oświadczenie amerykańskiego giganta, w którym możemy przeczytać, że aplikacja nie spełniała standardów platformy. Wymieniono m.in. problemy z funkcjonalnością (częste zawieszanie się i niepoprawne ładowanie treści) oraz z prawidłowym połączeniem.

Przedstawiciele Google próbowali kontaktować się w tej sprawie z twórcami aplikacji oraz z biurem prasowym Trumpa. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku nie uzyskali komentarza. W związku z tym podjęto decyzję o usunięciu oprogramowania ze sklepu Google Play.

Trzeba przyznać, że Donald Trump nie ma ostatnio łatwego czasu. Najpierw musiał przełknąć swoją porażkę w wyborach prezydenckich, a następnie zaakceptować fakt usunięcia jego kont z portali społecznościowych, w których wykazywał się niezwykle dużą aktywnością. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Twitter zdecydował się na dożywotnią blokadę byłego prezydenta w serwisie.

  • Nasze zasady działają w ten sposób, że jeśli ktoś jest usunięty z naszej platformy, to jest usunięty - niezależnie od tego, czy jest komentatorem, dyrektorem finansowym czy byłym lub obecnym urzędnikiem państwowym - wyjaśnił dyrektor finansowy Twittera Ned Segal.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)