Dropbox chce przydać się w pracy – płatne funkcje od teraz dostępne za darmo

Dropbox chce przydać się w pracy – płatne funkcje od teraz dostępne za darmo

07.10.2015 15:45, aktual.: 08.10.2015 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie donosiliśmy o uruchomieniu w jednym z najpopularniejszych cyberschowków, Dropboksie, możliwości udostępniania folderów dla grupy roboczej z intuicyjną obsługą zarządzenia uprawnieniami jej członków. To jednak nie wszystko – dla użytkowników bezpłatnej wersji usługi udostępniono system powiadomień dostępny dotychczas tylko w komercyjnej wersji.

Nowa funkcja w darmowym wariancie Dropboksa jest dostępna na Windowsa i OS X-a. Dzięki niej, przeglądając lub edytując pliki pakietu biurowego Microsoft Office, użytkownik będzie miał możliwość odbierania komunikatów o tym, że ktoś inny również dokonuje zmian na przechowywanym na Dropboksie pliku. Wszystko to oczywiście z poziomu pulpitowego oprogramowania.

Komunikaty z całą pewnością przydadzą się w unikaniu nadpisywania kolejnych zmian. Widoczne są bowiem powiadomienia między innymi o tym, że inny użytkownik wprowadził w nim zmiany, których dotąd nie zapisał. Gdy już tego dokona, możliwe jest także wczytanie nowej, przygotowanej przez niego wersji. Całość funkcjonuje całkiem skutecznie, choć brakuje wisienki na torcie, którą stanowiłaby możliwość wymiany krótkich wiadomości, dzięki którym możliwe byłoby ustalenie na przykład kiedy ktoś ma zamiar zakończyć edycję pliku.

Powiadomienia o działalności innych użytkowników to nie wszystko. Dodano bowiem widoczną powyżej możliwość szybkiego skopiowania linku do pliku z podglądu na pasku zadań, a także – z poziomu przeglądarkowej wersji usługi – podglądu historii edycji. Nowego Dropboksa można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)