Dropbox chce się specjalizować w zdjęciach i goni konkurencję

Dropbox chce się specjalizować w zdjęciach i goni konkurencję

20.12.2012 13:21

Mówi się, że jeden obraz wart jest tysiąca słów, i coś w tym chyba jest. Przechowywanie i udostępnianie zdjęć jest jedną z bardziej pożądanych funkcji serwisów społecznościowych czy dysków w chmurze.

Dropbox, jedna z popularniejszych firm oferujących usługi przechowywania plików w chmurze i synchronizacji ich między urządzeniami jednego użytkownika, niedawno wprowadził możliwość wrzucania na dysk automatycznie również zdjęć bezpośrednio z aparatu (można było za testowanie tej możliwości dostać darmową przestrzeń). To jednak za mało, bo Dropbox właśnie kupił młodą firmę specjalizującą się w usługach umożliwiających przechowywanie i udostępnianie zdjęć — Snapjoy. Snapjoy umożliwiał (w tej chwili możliwość tworzenia nowych kont została zablokowana) zebranie fotografii z zewnętrznych serwisów — Flickra, Instagrama, Picasy — oraz z iPhone'a, Maka i peceta w jednym miejscu i przeglądanie ich w „inteligentnej” bibliotece na komputerze lub telefonie Apple'a. Stamtąd można było też rozesłać zdjęcia dalej — na Facebooka, Twittera, lub po prostu przez podanie odnośnika znajomym. Można było też zbudować publiczną galerię — wszystko za darmo.

Obraz

Wygląda więc na to, że Dropbox ostro bierze się do roboty w kwestii ułatwiania nam życia i może zacznie przeganiać Google Drive czy SkyDrive. To jednak nie koniec, bo w kwestii muzyki również coś się dzieje. W zeszłym tygodniu Dropbox przejął bowiem również Audiogalaxy — usługę już nie służącą do pobierania nielegalnych utworów, jak może się kojarzyć wieloletnim użytkownikom Internetu, ale pozwalającą na strumieniowe słuchanie legalnych piosenek na zasadach podobnych do Google Music i Pandory. Obecnie nie można założyć nowego konta, w przyszłym roku zostaną wyłączone świadczone obecnie usługi. Na razie nie wiadomo jakie możliwości znajdą się na Dropboksie, ale może będzie to coś w rodzaju właśnie Google Music — odtwarzanie w przeglądarce lub samodzielnym kliencie umieszczonej na dysku muzyki i możliwość znajdowania nowych ciekawych wykonawców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)