AndroidZdrowie i aktywnośćMedycyna i bazy lekówDrWidget Interakcje
DrWidget Interakcje ikona

DrWidget Interakcje1.8.4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

DrWidget Interakcje to podręczna baza informacji o wzajemnym oddziaływaniu na siebie zażywanych lekarstw. Program pobiera informacje z dwóch baz danych. O interakcjach między preparatami dowiemy się dzięki serwisowi Farmacja.net, a informacje o lekach podaje LekSeek Polska.

Po zainstalowaniu na smartfonie, aplikacja pobiera bazę danych na urządzenie, dlatego można korzystać z niej także w trybie offline. To pomocne rozwiązanie, bo lekarstwa trzeba brać o różnych porach dnia i w różnych miejscach, a dostęp do internetu nie zawsze jest możliwy.

Aplikacja ma kilka zastosowań. Po pierwsze, zawiera bazę produktów spożywczych, a każde danie lub napój opatrzone jest informacją o tym, jak wpływa na przyswajanie leków przez organizm. Przykładowo, sok pomarańczowy może osłabić wchłanianie takich leków, jak Alugastrin lub Itrokast. Po drugie, program zawiera bazę dostępnych w Polsce leków oraz suplementów. Przy każdym z nich znajdziemy adnotację o wpływie innego specyfiku na lek, którym się interesujemy, wraz z ewentualnym natężeniem interakcji. Jeśli dane preparaty w połączeniu mogą być szkodliwe, aplikacja również o tym poinformuje i wskaże, z czego wynika zagrożenie. Co ciekawe, program potrafi też wskazać, czy dany preparat może zaszkodzić sportowcom, bo eksperci mogą uznać stosowanie go jako niedozwolony doping.

Program DrWidget Interakcje jest dostępny za darmo i nie wyświetla reklam.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentpolpharma
Liczba pobrań251
Data aktualizacji10 lut 2023
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
DrWidget Interakcje ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)