DShutdown ikona

DShutdown1.78.70

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

DShutdown to niewielkie, dostępne za darmo narzędzie, które nie tyle usprawnia proces kontroli nad zamykaniem systemu operacyjnego, ale wręcz wprowadza do niej nowy wymiar. Za pomocą tej aplikacji nie tylko zdefiniujemy warunki zamknięcia systemu Windows, ale również sprawimy, aby konkretne aplikacje kończyły pracę w konkretnych przypadkach.

Pomimo niewielkich rozmiarów, program posiada sporo rozbudowanych opcji, w których można się na początku nieco pogubić. Interfejs z pewnością nie zachęca, ale po bliższym przyjrzeniu się można dostrzec, że funkcje zostały pogrupowane i po pewnym czasie można się przyzwyczaić. Sam program pozwala na zdefiniowanych takich akcji, jak zamknięcie systemu (łącznie z wymuszonym zamknięciem w przypadku wykrycia, że jedna z aplikacji "blokuje" operację), przejście w stan hibernacji, wybudzenie przez sieć lokalną czy też wyłączyć konkretny adapter sieciowy. Każda z tych opcji posiada możliwość skonfigurowania, wliczając w to czas wykonania akcji, czy też wyposażenie mechanizmu w hasło.

Poza działaniem na komputerze, na którym znajduje się wypakowany program, DShutdown oferuje również możliwość wpływania na inne stacje robocze znajdujące się w sieci LAN - posiada nawet odpowiednie narzędzie przeznaczonego do wyszukiwania innych komputerów w sieci lokalnej. Program nie zajmuje zbyt wielu zasobów systemowych i pomimo dość archaicznego interfejsu jest interesującą opcją dla osób poszukujących tego typu rozwiązania.

Udostępnij
DShutdown 1.78.70wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
-.-
ProducentDimio
Liczba pobrań724
Data aktualizacji8 gru 2020
Rozmiar pliku1.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
DShutdown ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)