Duke Nukem 3D1.3d

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Duke Nukem był wcześniej bohaterem kilku platformówek komputerowych, ale dopiero przeniesienie serii w 3D oraz zrobienie z niej dynamicznej strzelanki FPP przyniosło znanemu twardzielowi ogromny rozgłos. Po dziś dzień miło jest wrócić czasem do pozycji, która nie tylko zmieniła oblicze całego nurtu gier, ale także wypromowała wygadanego macho na idola tłumów, powtarzających jego kultowe obraźliwe odzywki.

Któż nie pamięta tekstów o skończonej gumie do życia, kosiarce do trawy czy jajach ze stali, rzucanych w przerwach od rozstrzeliwania wrogich kosmitów, którzy lubią sobie uprowadzać ziemskie dziewczyny. Projekt od pierwszych chwil zachwycał niegdyś oprawą graficzną, wielopoziomowymi etapami, starannie pochowanymi sekretnymi pomieszczeniami i przede wszystkim wciągająca rozgrywką. Po latach wciąż trzyma się całkiem nieźle, oferując wysokiej jakości szaleństwo, również wieloosobowe.

Duke Nukem 3D silił się kiedyś na innowacyjność w wielu kwestiach. Skakanie oraz rozglądanie się we wszystkich kierunkach już mieliśmy, lecz do tego doszły różne drogi dojścia do wyjścia z etapów, śmiercionośne nowoczesne bronie, a także przedmioty pomocnicze do wykorzystania, z przyśpieszającymi sterydami i plecakiem odrzutowym do latania na czele. Nie należy zapominać o destrukcji otoczenia, chociaż częstokroć chodziło o z góry zaprogramowane akcje. Wyburzania budynków się nie zapomina.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się kilka poziomów. Zapewnia ona tym samym naprawdę sporą porcję zabawy.

Uwaga!

Do grania potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji. Po zainstalowaniu gry należy dokonać jej konfiguracji uruchamiając plik SETUP.EXE.

Udostępnij
Duke Nukem 3D 1.3dwersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Producent3D Realms
Liczba pobrań5 504
Data aktualizacji17 lis 2015
Rozmiar pliku5.79 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (shareware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)