Duo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy

Strona głównaDuo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy
19.08.2016 14:22
Duo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy

Czytelnicy dobrychprogramów już od kilku dni mogą pobierać nowy komunikator Duo. Dziś jednak grono użytkowników nowej aplikacji Google może być jeszcze większe, także w Polsce, gdyż Duo jest już dostępne nie tylko w naszej bazie oprogramowania, ale także w oficjalnej dystrybucji.

Kompilacja, jaka trafiła do Google Play nie wnosi nowości w stosunku do wersji opisywanej przez nas wcześniej. Otrzymujemy zatem całkowicie darmowy i skrajnie uproszczony komunikator służący do przeprowadzania wideorozmów z efektowną funkcją Puk, puk, dzięki której podgląd z kamery dzwoniącego możemy obejrzeć jeszcze przed nawiązaniem połączenia.

Tylko tyle i aż tyle

I to właśnie to może być kluczem do sukcesu Duo, a ten niewątpliwie już teraz ma miejsce. Każdy kto pamięta pierwsze próby nawiązywania wideorozmów, najpewniej z zewnętrzną kamerką internetową VGA, zdaje sobie sprawę z faktu, że ten typ komunikacji nie miał łatwego startu i lata trzeba było czekać, zanim rozdzielczość obrazu i jakość dźwięku rzeczywiście pozwalała na rozmowę.

I to może właśnie z tego powodu tak bardzo oddaliliśmy się od filmów czy seriali SF, gdzie przesyłanie obrazu, czy też hologramu, jest standardem w komunikacji. Być może dzisiejsza dominacja komunikatorów tekstowych nie byłaby tak ogromna, gdyby implementacja wideorozmów np. w Skypie została odłożona do czasów, kiedy sprzęt i infrastruktura powodowały cokolwiek więcej niż rozczarowanie.

350187495532947393

Duo już jest hitem

Czy Google ma szanse w tej kwestii coś zmienić? Nie sposób stwierdzić tego w tej chwili, z całą pewnością można jednak powiedzieć, że Duo jest na szczycie. Aktualnie bowiem komunikator jest najpopularniejszą darmową aplikacją w cały Google Play i wyprzedza nawet Pokemon GO i Messengera.

Wiele mówi także średnia ocen, która wynosi 4,5, co stanowi najwyższą średnią w czołówce. Wygląda więc na to, że Duo nie jest jedynie popularne, ale także zwyczajnie… bardzo dobre. Szczególnie zauważalne jest to w stosunku do Messengera (3,9). To zaś może sprawić, że rzeczywiście duet Duo i Allo w przyszłości poważnie zagrożą Facebookowi i Apple, nie wspominając już o mobilnym Skypie. Duo można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)