Duo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy

Duo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy

Duo oficjalnie dostępny. Nadeszły wideokonferencje, na jakie czekaliśmy
19.08.2016 14:22, aktualizacja: 19.08.2016 16:13

Czytelnicy dobrychprogramów już od kilku dni mogą pobierać nowy komunikator Duo. Dziś jednak grono użytkowników nowej aplikacji Google może być jeszcze większe, także w Polsce, gdyż Duo jest już dostępne nie tylko w naszej bazie oprogramowania, ale także w oficjalnej dystrybucji.

Kompilacja, jaka trafiła do Google Play nie wnosi nowości w stosunku do wersji opisywanej przez nas wcześniej. Otrzymujemy zatem całkowicie darmowy i skrajnie uproszczony komunikator służący do przeprowadzania wideorozmów z efektowną funkcją Puk, puk, dzięki której podgląd z kamery dzwoniącego możemy obejrzeć jeszcze przed nawiązaniem połączenia.

Tylko tyle i aż tyle

I to właśnie to może być kluczem do sukcesu Duo, a ten niewątpliwie już teraz ma miejsce. Każdy kto pamięta pierwsze próby nawiązywania wideorozmów, najpewniej z zewnętrzną kamerką internetową VGA, zdaje sobie sprawę z faktu, że ten typ komunikacji nie miał łatwego startu i lata trzeba było czekać, zanim rozdzielczość obrazu i jakość dźwięku rzeczywiście pozwalała na rozmowę.

I to może właśnie z tego powodu tak bardzo oddaliliśmy się od filmów czy seriali SF, gdzie przesyłanie obrazu, czy też hologramu, jest standardem w komunikacji. Być może dzisiejsza dominacja komunikatorów tekstowych nie byłaby tak ogromna, gdyby implementacja wideorozmów np. w Skypie została odłożona do czasów, kiedy sprzęt i infrastruktura powodowały cokolwiek więcej niż rozczarowanie.

Obraz

Duo już jest hitem

Czy Google ma szanse w tej kwestii coś zmienić? Nie sposób stwierdzić tego w tej chwili, z całą pewnością można jednak powiedzieć, że Duo jest na szczycie. Aktualnie bowiem komunikator jest najpopularniejszą darmową aplikacją w cały Google Play i wyprzedza nawet Pokemon GO i Messengera.

Wiele mówi także średnia ocen, która wynosi 4,5, co stanowi najwyższą średnią w czołówce. Wygląda więc na to, że Duo nie jest jedynie popularne, ale także zwyczajnie… bardzo dobre. Szczególnie zauważalne jest to w stosunku do Messengera (3,9). To zaś może sprawić, że rzeczywiście duet Duo i Allo w przyszłości poważnie zagrożą Facebookowi i Apple, nie wspominając już o mobilnym Skypie. Duo można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)