Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Modern SkyDrive

Tak. Nadeszła ta chwila kiedy wreszcie po aktualizacji Outlook Web Mail oraz Kontaktów i kalendarza wprowadzono nowoczesny interfejs do SkyDrive. Teraz nie tylko na desktopie ale także spokojnie na urządzeniach dotykowych mamy łatwy dostęp do naszych plików online.

Czym jest SkyDrive oraz o jego funkcjonalnościach już pisałem w swoim wpisie TUTAJ.

Wpis będzie opierał się na wpisie blogowym STĄD

Co nowego?

Na początek filmik:

  • Już w filmiku widać, że interfejs zmienił się diametralnie. Mamy łatwy dostęp do naszych katalogów. Z prawej strony możemy przełączać się między różnymi rodzajami widoków (kafelki, lista oraz możliwość włączenia panelu ze szczegółami). Po lewej stronie menu z dostępem do pików, ostatnio przeglądane dokumenty oraz te pliki, które ktoś nam udostępnia.
  • Kolejną poprawioną funkcjonalnością jest wyszukiwanie. Odtąd wyszukiwanie opiera się nie tylko na plikach i folderach ale także przeszukuje zawartości dokumentów (Word, Excel, PowerPoint - OneNote niestety nie, a przynajmniej mi nie znalazło)
  • Górne menu kontekstowe, które dostosowuje się w zależności do tego, co się zaznaczy lub wybierze. PRawy przycisk myszki też otwiera menu ;)
  • Dodanie Drag&Drop - czyli przesuwanie np plików do folderu
  • Dodanie do aplikacji desktop priorytetu dla wgrywania zdjęć, gdyż jak twórcy stwierdzili jest to najczęściej najważniejsza dla nas rzeczy by szybko dzielić się zdjęciami.
  • Przyśpieszone wykrywanie zmian na dysku w celu szybszej reakcji na zmiany (trzeba przyznać, że odczuwa się różnicę :))
  • Pojawiła się zapowiedź, że pracują nad tym by można było wybierać pliki oraz foldery, które mają być synchronizowane - i to dlatego, ze wielu ludzi tego potrzebowało)
  • Dla użytkowników telefonów z systemem Android została stworzona dedykowana aplikacja SkyDrive, co dało w tym momencie wejście na większość rynku mobilnego.
  • Poprawiono API SkyDrive, któe dało możliwość wrzucania zdjęć w pełnej rozdzielczości oraz dodano file open.save picker do javascriptu.

Podsumowanie

Jako iż post jest dość informacyjny chciałem tylko zauważyć, że wciąż brakuje mi jednej drobnej rzeczy - możliwości udostępniania plików z poziomu aplikacji systemowej ;) Ale zawsze jest możliwość udostępniania na stronie internetowej więc jeszcze jakoś się to znosi ;) Oraz nie synchronizuje plików, które są nam udostępniane przez innych.

Cieszę się bardzo, że zmienił się wygląd oraz za tych kilka funkcjonalności. Jest na prawdę dobrze. I SkyDrive jest bardzo konkurencyjną usługą w stosunku do innych dostawców i dlatego rozwój tej usługi jest bardzo cieszący dla użytkowników ;)

 

windows internet serwery

Komentarze

0 nowych
  #1 15.08.2012 18:53

Aplikacja na Androida nie została jeszcze opublikowana, trzeba śledzić ich Twittera i czekać kiedy udostępnią..

W końcu kolejna alternatywa dla dropboxa który ma ostatnio problemy z bezpieczeństwem >> http://ow.ly/cZx8T

  #2 16.08.2012 13:18

"Nadeszła ta chwila kiedy wreszcie po aktualizacji Outlook Web Mail oraz Kontaktów i kalendarza"

Kontakty i kalendarz do tej pory NIE SĄ zaktualizowane.

  #3 16.08.2012 13:22

poprawka: kontakty są, ale kalendarz ma stary interface.

imeehow   5 #4 16.08.2012 14:56

Dla mnie najważniejszą nowością, jest to, że w końcu można przesyłać pliki pod Operą.

  #5 16.08.2012 15:03

"Pojawiła się zapowiedź, że pracują nad tym by można było wybierać pliki oraz foldery, które mają być synchronizowane"
A konkretnie coś wiadomo kiedy taka opcja ma się pojawić? Właśnie na nią najbardziej czekam :)

Piotrek2255   11 #6 16.08.2012 17:06

Nowy SD pracuje troszkę szybciej od starego, ale jakoś nie przypadł mi do gustu.
Moze dlatego, że nie jestem przekonany do tworu jakim jest metro?

W każdym bądź razie powinni jeszcze udostępnić możliwość przenoszenia plików pomiędzy kontami połączonymi z poziom web.