DxO OpticsPro 11 za darmo, zawsze i bez chmury. Zostawisz Lightrooma?

DxO OpticsPro 11 za darmo, zawsze i bez chmury. Zostawisz Lightrooma?

DxO OpticsPro 11 za darmo, zawsze i bez chmury. Zostawisz Lightrooma?
30.10.2017 16:49

DxO Optics znów rozdaje za darmo licencje na swój świetny program do wywoływania i przeglądania cyfrowych zdjęć DxO OpticsPro. Tym razem do zgarnięcia jest wersja 11 Essential Edition, czyli uboższa. Programem powinni się zainteresować zwłaszcza ci, którym nie podoba się kierunek rozwoju Adobe Lightrooma – DxO OpticsPro działa na Windowsie i macOS-ie, bez chmury i abonamentu, a do tego doskonale radzi sobie z usuwaniem wad zdjęć, wynikających z niedoskonałości sprzętu.

By zgarnąć licencję na DxO OpticsPro 11 Essential za darmo wystarczy przejść na stronę producenta i podać swój adres e-mail. W zamian dostaniemy odnośniki do plików instalacyjnych i numer seryjny do wpisania w programie. Licencja jest dożywotnia, a DxO już nigdy o nic nas nie poprosi. Trzeba jedynie zarejestrować się przed 30 listopada – tego dnia kończy się akcja promocyjna.

Korzystając z DxO 11 w wersji Essential nie możemy niestety liczyć na wiele zaawansowanych narzędzi. Brakuje na przykład cenionych algorytmów usuwających szum PRIME, obsługi profili ICC czy narzędzia DxO ClearView, przeznaczonego do wydobywania faktury i usuwania mgły ze zdjęć. Nie można też korzystać z edytora presetów. Mimo tego DxO Optics Pro Essential 11 jest bardzo dobrym zamiennikiem Lightrooma.

Obraz

Jeśli wersja Essential będzie dla Was zbyt prosta, możecie skorzystać też ze zniżki na w pełni wyposażoną wersję Elite – 149 zamiast 199 dolarów. Można też poczekać, aż będzie dostępna w kolejnej promocji.

Zwykle DxO rozdaje swój starszy program po premierze nowszego, ale ostatnie wydarzenia nieco zmieniły tę tradycję, gdyż nie dostaliśmy DxO Optics Pro 12. Jego następcą jest DxO PhotoLab – bardzo rozbudowany program typu „cyfrowa ciemnia”, zawierający takie narzędzia, jak wielopunktowe filtry czy inteligentne pędzle, a także cenione rozwiązania DxO: wyrównywanie oświetlenia Smart Lighting, DxO ClearView do wydobywania faktury lub usuwania mgły i fenomenalne odszumianie DxO Prime.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)