Dysk SSD 2 TB z Wisha. Ani SSD, ani 2 TB

Dysk SSD 2 TB z Wisha. Ani SSD, ani 2 TB

Dysk SSD 2 TB USB z Wish
Dysk SSD 2 TB USB z Wish
Źródło zdjęć: © YouTube SMOOREZ
12.07.2021 15:59, aktualizacja: 28.06.2023 11:51

Dysk SSD o pojemności 2 TB za 47 dolarów na Wish? Okazja jakich mało. Youtuber Smoorez skusił się na skorzystanie z niej. W końcu dysk zewnętrzny o takiej pojemności kosztuje normalnie kilka razy więcej. Finał był łatwy do przewidzenia.

Czy da się kupić zewnętrzny dysk SSD o pojemności 2 TB za 47 dolarów? Na pewno da się go zamówić ze sklepu Wish.Youtuber SMOOREZ postanowił sprawdzić czym tak naprawdę jest szalenie tani dysk dostępny na popularnej platformie.

SMOOREZ w kilkunastominutowym filmie opisuje całą sprawę i przechodzi do działania. W tym przypadku test rozpoczął się od zajrzenia do środka urządzenia. Możliwości były dwie - albo znajduje się tam dysk M.2 z adapterem USB, albo zwykły pendrive.

Prawdziwy okazał się ten gorszy scenariusz. Wewnątrz "przenośnego dysku SSD" znajdował się zwyczajny pendrive przyklejony klejem na gorąco. W tym momencie było wiadomym, że aukcja z tanim sprzętem to zwykłe oszustwo. Pozostała jeszcze kwestia zweryfikowania dysku.

Dysk 2 TB - jaką pojemność ma naprawdę?

Po podłączeniu pendrive'a do komputera, użytkownik widział jego pojemność jako 2 terabajty. SMOOREZ przetestował sprzęt odpowiednim oprogramowaniem i okazało się, że do tej ilości miejsca sporo brakuje. Pendrive okazał się bowiem dysponować zaledwie 16 GB miejsca.

Film, tak jak i ten artykuł, powinien być przestrogą dla osób, które wierzą, że elektronikę da się kupić kilkukrotnie taniej i nie stracić przy tym na jakości. To po prostu niemożliwe. Oszustwa tego typu zdarzają się od dawna, jednak jak widać oszuści są na tyle bezczelni, że nawet nie starają się "upchać" dysków czy kart pamięci o zbliżonej do deklarowanej pojemności.

To, że "dysk" miał śmiesznie małą pojemność, wyszłoby na jaw przy próbie umieszczenia na nim pierwszych większych plików. Warto uważać na takie okazje. Szczególnie, że po ustawieniu odpowiednich filtrów, można spotkać bliźniacze urządzenia na Allegro. Co prawda ten portal posiada program ochrony kupujących, ale nie warto się stresować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)