Dzieci dostały powód, by znienawidzić nową wersję oprogramowania PlayStation 4

Dzieci dostały powód, by znienawidzić nową wersję oprogramowania PlayStation 4
07.02.2018 15:11
Dzieci dostały powód, by znienawidzić nową wersję oprogramowania PlayStation 4

Sony od wczoraj udostępnia zapisanym do programu beta-testównajnowszą wersję 5.50 firmware konsoli PlayStation 4. Jak sięokazało, przynosi ona nie tylko trybsupersamplingu w grach wyświetlanych w rozdzielczości 1080p naPS4 Pro, ale też kilka innych ulepszeń… albo pogorszeń. Zależykogo zapytacie.

Pierwsze z ulepszeń zainteresuje przede wszystkim rodziców.Teraz jako menedżerowierodzin będą mogli zarządzać czasem gry dla swoich pociech.Wystarczy, że przejdą do ustawień rodzinnych w konsoli lubzalogują się do panelu webowego PSN przez przeglądarkę, a będątam mogli zobaczyć, ile czasu w ciągu dnia *nieletni członkowierodziny *spędzili na zabawie.Jeśli zaś uznają, że za dużo… no cóż, będą mogli nałożyćszlaban na zabawę.

350209959688169409

Zarządzanie czasem gry pozwalana ograniczenie zabawy jedynie do wybranych godzin, albo teżwyznaczenie limitu czasu na codzienne granie. Podczas graniawyświetlane będą na ekranie powiadomienia o zbliżającym siękońcu, tak by wiedziało, kiedy ma zapisać stan gry i skończyć.Co ciekawe, dziecko będzie mogło błagać o przedłużenie tegoczasu, jeśli rodzic się zgodzi, to przyzna mu dodatkowe minutypoprzez webowy panel sterowania.

350209959688300481

Łatwiej będzie zobaczyć terazlistę zainstalowanych i kupionych aplikacji – Sony dodało doBiblioteki dwie nowe zakładki. Jedna, „To PS4” wyświetliwszystkie aplikacje zainstalowane na PS4, druga oznaczona nickiemużytkownika i jego awatarem wyświetli wszystko, co zakupił zapomocą swojego PSN ID. Producent konsoli zachwala, że w ten sposóbłatwiej będzie znaleźć gry, które się kupiło, a jeszcze ichnie zainstalowało. Doszła do Biblioteki też nowa zakładka PSPlus, dzięki której można zobaczyć darmowe gry dostępne dziękisubskrypcji, oraz możliwość ukrywania tych wszystkich aplikacji,do których nie chcemy już wracać

350209959688431553

Usprawnienia interfejsu objęłyteż lepsze zarządzanie powiadomieniami (można wreszcie kasowaćstare powiadomienia), szybkie menu (można szybko uzyskać dostęp dolisty znajomych i kontrolować odtwarzaną muzykę ze Spotify),importowanie własnych tapet jako motywu tła konsoli z pendrive’ai modyfikowanie widoku stron drużyny w turniejach.

Wreszcie też można słuchaćmuzyki w tle podczas streamingu gry w PS Now, tak samo jak to jest wwypadku lokalnego grania. Sony przypomina jednak, że nie zawszefunkcja ta może być dostępna.

Czy graczom to wszystko spodobasię? Sądząc po komentarzach – tak sobie. Pewnie wszyscy wolelibymóc grać bez ograniczeń w swoje stare gry z PS1 i PS2… no alecóż, Sony ma inne plany. Ze wspomnianych ulepszeń jedynie supersampling i lepsze zarządzanie biblioteką są czymś, co można zaliczyć na plus.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)