„Dziecko w sieci” za darmo przez dwa dni. Poczytaj o tym, jak chronić dzieci w Internecie

„Dziecko w sieci” za darmo przez dwa dni. Poczytaj o tym, jak chronić dzieci w Internecie

07.02.2017 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś i jutro można zupełnie za darmo pobrać e-booka „Dziecko w sieci. Wydanie II”, autorstwa Bartosza Danowskiego i Alicji Krupińskiej. Książka jest jeszcze aktualna – to wydanie trafiło na półki w ubiegłym roku. Promocja została przygotowana przez Helion i Ebookpoint z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

By zdobyć e-booka (EPUB, PDF, MOBI) należy:

  • udać się na stronę Ebookpoint.pl/kod(http://ebookpoint.pl/kod)
  • podać login do księgarni lub e-mail
  • wpisać kod: DZIECKO-W-SIECI
  • zatwierdzić kod i pobrać książkę ze swojej biblioteki

„Dziecko w sieci. Wydanie II” to książka dla wszystkich, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech. Książka skutecznie rozwiewa mit o tym, że dziecko siedzące w swoim pokoju przy komputerze jest zupełnie bezpieczne (bo przecież jest w domu), ale nie demonizuje cyberprzestrzeni. Pozycja traktuje o takich zagadnieniach, jak prześladowanie, szantaż, oszustwa, molestowanie czy przemoc słowna. Przewodnik ułatwia rodzicom zdobycie solidnej wiedzy na temat ograniczania dostępu do niebezpiecznych stron i pomaga im wytłumaczyć dzieciom, czemu pewne zachodzenia w sieci są niedopuszczalne, pokazuje możliwości filtrów i wyszukiwarek dla dzieci, a także uczy internetowej etykiety, co przyda się także rodzicom.

Książka porusza też temat uzależnień od Internetu czy konkretnych usług. Fragment na ten temat możecie przeczytać na blogu księgarni.

Książka została napisana przez osoby na co dzień spotykające się z tematyką. Alicja Krupińska jest psychologiem, pracuje w poradni psychologicznej, prowadzi diagnozę i terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami osobowości, dzieci wykorzystywanych seksualnie. Prowadzi także grupy edukacyjne dla dorosłych. Bartosz Danowski to autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert Urzędu Marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT. Prywatnie między innymi wujek Jakuba Danowskiego – autora książki „Minecraft. Crafting, czary i świetna zabawa”.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)