Dziś mija rok od premiery Windowsa 7

Dziś mija rok od premiery Windowsa 7

22.10.2010 11:17

Dzisiaj mija rok od premiery i wprowadzenia do sprzedaży systemu Windows 7. Okazał się on wielkim sukcesem firmy Microsoft. Do dzisiaj sprzedano go w 240 mln kopii na całym świecie.

Windows 7 jest najszybciej sprzedającym się systemem Microsoftu. W lipcu podawaliśmy, że statystycznie co 7 sekund sprzedaje się kolejna jego kopia. Jest też drugi pod względem popularności wśród użytkowników, po Windowsie XP (60% spośród wszystkich internautów). Z najnowszego wydania systemu korzysta według NetMarketShare 17% wszystkich użytkowników podłączonych do Sieci. Według Microsoftu Windows 7 jest instalowany w 93% nowo zakupionych pecetach. W sumie system został zakupiony ponad 240 mln razy na całym świecie.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy sprzedaży Windowsa 7 zakupiło 90 mln osób. Dla porównania przez ponad trzy miesiące od chwili premiery Microsoft sprzedał 40 milionów kopii systemu Vista, a wcześniej - 20 mln Windows XP. Dzięki wydaniu popularnie określanej Siódemki Microsoft rozpoczął odbudowywanie zaufania wśród klientów nadwyrężonego Windowsem Vistą. Teraz firma próbuje zdobyć rynek smartfonów dzięki systemowi Windows Phone 7, który przed tygodniem miał swoją premierę.

Dla przypomnienia informacji na temat ostatniego wydania systemu Microsoftu polecamy lekturę naszych artykułów. Przede wszystkim Co nowego w Windows?, gdzie można zapoznać się z najważniejszymi zmianami wprowadzonymi przez Microsoft. Można też przeczytać tekst o edycjach Windowsa 7, a także o możliwych ścieżkach uaktualnienia z poprzednich wersji systemu. Z kolei administratorzy czy bardziej zaawansowani użytkownicy mogą sięgnąć po artykuł Przegląd nowości w Windows Server 2008 R2 w serwisie TechIT. Solenizantowi życzymy... jeszcze lepszego następcy :)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)