Dziś rusza Macworld Conference & Expo

Dziś rusza Macworld Conference & Expo

26.01.2011 12:52

Dziś o 19 czasu polskiego rozpoczyna się kolejna edycja Macworld Conference & Expo — konferencji i targów poświęconych peryferiom i oprogramowaniu przeznaczonym dla urządzeń firmy Apple. Impreza potrwa do soboty. Macworld odbywa się od 1985 roku i prawie zawsze ma miejsce w końcu stycznia w San Francisco.

Paul Kent, dyrektor generalny Macworld 2011, oczekuje około 250 wystawców sprzętu i oprogramowania, oraz większej niż zeszłoroczna, 21-tysięczna, publiczności. Prezentowane produkty obejmą urządzenia peryferyjne, futerały na gadżety czy zewnętrzne głośniki do iPodów oraz oprogramowanie dla systemów Mac OS X oraz iOS. W programie konferencji znalazły się prezentacje produktów, rozmowy z deweloperami i wiele innych atrakcji. Specjalne miejsce na Macworld 2011 zarezerwowane zostało dla pakietu Office 2011. Poza tym goście będą mieli możliwość zapoznania się z bogatą gamą oprogramowania do tworzenia muzyki i aplikacjami mobilnymi. Pełną listę wystawców można znaleźć na stronie konferencji.

Motywem przewodnim zeszłorocznego Macworldu była pierwsza w historii targów nieobecność firmy Apple. Jednak zarówno społeczność stworzona przez użytkowników produktów firmy Apple, jak i grupa producentów oprogramowania i peryferiów do MacBooków, iPadów czy iPodów, okazały się na tyle silne aby zrekompensować nieobecność firmy z Coupertino. Ponadto, kiedy Apple nie jest w centrum uwagi, szansę na promocję mają mniejsze firmy i niezależni twórcy oprogramowania. W tym roku Apple również nie pojawi się na Macworld Expo & Conference, nie budzi to już jednak tak wielkich emocji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)