Dziś wyłączono kolejne nadajniki telewizji analogowej

Dziś wyłączono kolejne nadajniki telewizji analogowej

28.11.2012 12:20

Zgodnie z planem dziś wcześnie rano w 261 gminach z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego nie można już odbierać sygnału analogowej telewizji. Wyłączone zostały nadajniki analogowej telewizji naziemnej w: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Lesznie, Wągrowcu i Poznaniu. W Poznaniu być może trzeba będzie przesunąć antenę, gdyż cyfrowy nadajnik znajduje się w innym miejscu.

Od dnia dzisiejszego przeszło 4 miliony Polaków może już widzieć prezentera w telewizji cyfrowej. To jest zadanie bardzo ważne i symboliczne, bo wchodzimy naprawdę w świat cyfrowy; w ten świat, który zmienia rzeczywistość. Dzięki wspaniałym możliwościom technologicznym będzie dawał widzom możliwość odbioru nie tylko kilku, ale 18, a w przyszłości pewnie 22 kanałów - i to tym, którzy nie mają kablówki, ani platformy cyfrowej — powiedział podczas konferencji prasowej w Gdańsku Michał Boni. Szef resortu administracji i cyfryzacji podkreślił ponadto, że telewizja cyfrowa wprowadza do naszych domów element interaktywny i powoduje, że przenikają się światy Internetu i telewizji. Platforma hybrydowa będzie dawała z jednej strony możliwość oglądania tego, co na ekranie i jednocześnie dowiadywanie się w tym samym czasie wielu innych rzeczy — mówił minister. Moment wyłączenia nadajników zarejestrowało Radio Gdańsk.

Koniec telewizji analogowej na Pomorzu

Telewizja cyfrowa ma być także podstawą dla projektów społecznych kierowanych do osób starszych. Seniorom najtrudniej odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości i MAC będzie pracować nad akcjami mającymi ich z nowościami oswoić w stopniu umożliwiającym komfortowe i bezstresowe życie.

Pierwsze wyłączenie już za nami — 7 listopada przestały działać nadajniki w województwie lubuskim, co nie sprawiło jednak większych problemów. Przez najbliższe 4 dni przeprowadzane będą badania możliwości odbioru telewizji cyfrowej na terenach, które objęte były zasięgiem nadajników wyłączonych dziś rano. Kolejne odejdą na emeryturę w marcu przyszłego roku, do lipca zaś cała Polska ma odbierać telewizję cyfrową.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)