Dzisiaj pierwszy dzień VMworld 2010

Dzisiaj pierwszy dzień VMworld 2010

Wojciech Kowasz
12.10.2010 13:03

W Kopenhadze rozpoczęła się przed momentem europejska edycja jednej z największych konferencji na świecie poświęconych wirtualizacji - VMworld 2010.

VMworld organizuje oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, firma VMware, producent takich rozwiązań jak VMware ESXi (dostępny bezpłatnie w podstawowej wersji lub rozszerzony na platformie vSphere), bezpłatny VMware Player czy też płatny, ale bardziej rozbudowany VMware Workstation. Konferencja potrwa do 14 października. W tym czasie odbędzie się ponad 115 sesji technicznych i 30 laboratoriów. Udział w tym największym europejskim spotkaniu dotyczącym wirtualizacji bierze udział aż 6 tysięcy uczestników, o tysiąc więcej niż planowali organizatorzy.

Nasza redakcja jest obecna na konferencji - będziemy na bieżąco relacjonować przebieg wydarzenia za pośrednictwem bloga. TomekB już opublikował kilka zdjęć wraz z opisem sesji generalnej otwierającej konferencję oraz późniejszego spotkania prasowego. Jedną z ciekawostek, która została podana podczas sesji generalnej jest na przykład fakt, że według VMware obecnie w serwerowniach na całym świecie jest już więcej maszyn wirtualnych niż fizycznych serwerów. Zainteresowanych wirtualizacją, nie tylko w wydaniu VMware, zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)