MacOSDomRozliczenia podatkowee-Deklaracje Desktop
e-Deklaracje Desktop ikona

e-Deklaracje Desktop13.0.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

e-deklaracje Desktop to przygotowana przez Ministerstwo Finansów aplikacja, która umożliwia wypełnienie formularzy podatkowych oraz przesłanie ich drogą elektroniczną, bez korzystania z podpisu kwalifikowanego.

e-deklaracje Desktop obsługuje formularze PIT-R, PIT-4R, PIT-6, PIT-6L, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-11K, PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40 wraz z załącznikami, a także druk PCC-3 oraz formularze VAT-7, VAT-7D i VAT-7K.

Program pozwala zapisać kilka profili użytkowników chronionych hasłem, dzięki czemu swoje PITy na jednym komputerze może wypełnić i przechowywać więcej osób. Aplikacja działa na zasadzie aktywnych formularzy, w których powtarzające się treści zostaną automatycznie uzupełnione, wiele pól zostanie automatycznie obliczonych, a docelowy Urząd Skarbowy można wybrać z listy. Wybór Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której użytkownik chce przekazać 1% podatku jest ułatwiony dzięki dostępnemu odnośnikowi do listy OPP.

Po wysłaniu formularza program pozwala monitorować jego status (czy został przyjęty czy odrzucony) i generuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru do wydrukowania. Oprócz tego w programie zgromadzono odnośniki do ustaw i rozporządzeń, pomocnych w wypełnianiu formularzy podatkowych.

Do prawidłowego działania program wymaga środowiska uruchomieniowego Adobe AIR i starszego Acrobat Readera w wersji 8-11 (sprzed czasów Document Cloud, do pobrania pod przyciskiem „Inne wersje”).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań10 830
Data aktualizacji12 sty 2021
Rozmiar pliku2.03 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
e-Deklaracje Desktop ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)