WindowsProgramowanieEdytory dla programistówEditra
Editra ikona

Editra0.7.20

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Editra to darmowy i wieloplatformowy edytor tekstu, stworzony z myślą o programistach i webmasterach. Program ten oferuje bogaty zestaw funkcji, pozwalających wygodnie tworzyć i edytować kod stron internetowych oraz aplikacji w wielu najpopularniejszych językach programowania.

Aplikacja pomimo swojej rozbudowanej funkcjonalności charakteryzuje się dużą szybkością działania. Z powodzeniem wykorzystywana ona może być do pracy nad prostymi, jak również bardziej złożonymi projektami stron WWW czy oprogramowania. Do dyspozycji użytkownika oddano edytor wyposażony m.in. w mechanizm kart, umożliwiający pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcję numerowania linii, przydatną podczas edycji bardziej rozbudowanych projektów, a także kolorowania składni kodu w 60-ciu najpopularniejszych językach.

Ponadto programista otrzymuje moduł autouzupełniania i podpowiedzi kodu dla języków Python, HTML, XML, możliwość pracy z edytorem z poziomu linii komend, konfigurowalne profile użytkowników, wsparcie dla Unicode oraz możliwość eksportu kodu do plików HTML/RTF/Latex. Funkcjonalność programu Editra rozszerzona może być za pomocą ogólnodostępnych pluginów. Z ich pomocą wprowadzimy do aplikacji opcje zdalnej pracy z plikami na zewnętrznych serwerach, obsługę skryptów, przeglądarkę zawartości dysku itp.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentCody Precord
Liczba pobrań640
Data aktualizacji6 lip 2013
Rozmiar pliku16.05 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Editra ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)