Efekt amerykańskich działań? Huawei odnotowuje kolejne spadki

Efekt amerykańskich działań? Huawei odnotowuje kolejne spadki

Efekt amerykańskich działań? Huawei odnotowuje kolejne spadki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Smith Collection/Gado
Adam Gaafar
31.10.2021 15:34

Przychody chińskiej firmy Huawei spadły o 38 proc. w trzecim kwartale w porównaniu z tym samym okresem w ub.r. – informuje Reuters. Agencja zwraca uwagę, że amerykańskie sankcje mocno uderzyły zwłaszcza w oferowane przez przedsiębiorstwo smartfony.

Już za prezydentury Donalda Trumpa, chiński gigant znalazł się na specjalnej amerykańskiej liście podmiotów. Trafiają na nie firmy, które mają zakaz zakupu amerykańskich technologii bez zgody rządu USA. W następstwie tych decyzji telefony Huawei straciły dostęp do usług Google’a w systemie Android.

Po wpisaniu firmy na amerykańską "czarną listę" zaliczyła ona spadek przychodów. Jak informuje Reuters, w trzecim kwartale Huawei odnotował przychody w wysokości 71,32 miliarda dolarów. W porównaniu z analogicznym okresem w ub.r. oznacza to spadek o 10,2 proc.

Przedstawiciel Huawei, Guo Ping zaznacza jednak, że ten wynik finansowy jest zgodny z przewidywaniami. Warto przypomnieć w tym kontekście wypowiedź szefa firmy, Erica Xu, sprzed trzech miesięcy. W wydanym wtedy oświadczeniu przyznał on, że sytuacja Huawei jest trudna. To były bardzo trudne czasy. Naszym celem jest przetrwanie i osiągnięcie tego w sposób zrównoważony – podkreślał Xu.

Firma nie ukrywa, że amerykańskie sankcje mocno uderzyły zwłaszcza w oferowane przez nią smartfony. We wrześniu Xu stwierdził, że przychody z tego obszaru spadną w tym roku o około 30 mld dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)