Eksperymentuj z Firefoksem: Mozilla zaprasza pilotów-oblatywaczy

Eksperymentuj z Firefoksem: Mozilla zaprasza pilotów-oblatywaczy

Eksperymentuj z Firefoksem: Mozilla zaprasza pilotów-oblatywaczy
29.09.2016 14:28

Po rozstaniu się z projektami, które nie mają przyszłości,deweloperzy Mozilli zakasali rękawy, biorąc się do pracy nad tym,co powinno być dla nich najważniejsze – czyli nad Firefoksem.Owoce ich pracy możemy już zobaczyć dzięki programowi Test Pilot:dostępna w nim wersja przeglądarki została wzbogacona oeksperymentalne funkcje, które jeśli się spodobają, to zostanądodane do stabilnej wersji.

Pierwsza z funkcji wydaje się najprzydatniejsza. Min Vid pozwalaodtwarzać filmiki z YouTube i Vimeo w okienku nad paskiem kart, także nie znikną po przewinięciu strony. Działa to póki co zserwisami YouTube i Vimeo – z tym ostatnim miewa jednak problemy,gdyż samo Vimeo swoje wideo wyświetla po przewinięciu strony wpływającym pasku. Z kolei odtwarzanie w YouTube nawala, gdyspróbujemy wykorzystać Min Vida z treściami „chronionymi prawemautorskim”. Jak na publicznie wydany eksperyment to trochę zamało.

Obraz

Druga z reklamowanych funkcji, Page Shot, to wbudowany wprzeglądarkę mechanizm zrzutów stron i ich fragmentów. Jednymkliknięciem wybierzemy interesujący nas zakres strony. Obrazekzostaje wgrany do serwisu pageshot.net, a przeglądarka zaoferujemożliwość łatwego udostępnienia linku do niego prowadzącegoprzez serwisy społecznościowe. Możemy sobie także przejrzećlistę swoich zrzutów, po kliknięciu przycisku My Shots.

Obraz

Ostatnią z nowości jest mechanizm ochrony przed śledzeniem(Tracking Protection), który możemy włączyć teraz nie tylko wtrybie prywatnym, ale dla każdej ze stron indywidualnie, także wtrybie normalnego przeglądania Sieci. Mozilla zdecydowała się natakie rozwiązanie ze względu na sporą liczbę stron, które powłączeniu ochrony przed śledzeniem przestają poprawnie działać.

Obraz

Te trzy nowe eksperymenty uzupełniają już wcześniej wydanerozwiązania, tj. Activity Stream (ciekawy widok historii i nowastrona domowa), Tab Center (karty idą na bok) oraz No More 404s(Wayback Machine wie lepiej, jak to kiedyś w Internecie było).Możecie je wszystkie wypróbować po zainstalowaniu ze stronytestpilot.firefox.comrozszerzenia Test Pilot, a następnie włączeniu w nimposzczególnych funkcji testowych.

Podobają się Wam te ulepszenia? Co byście sami dodali doFirefoksa, a co z niego ujęli? Czekamy na Wasze opinie wkomentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)