Eksplozja iPhone 7: być może to fałszywka, ale problemy z bateriami Li-Ion są realne

Eksplozja iPhone 7: być może to fałszywka, ale problemy z bateriami Li-Ion są realne

Eksplozja iPhone 7: być może to fałszywka, ale problemy z bateriami Li-Ion są realne
30.09.2016 09:15, aktualizacja: 30.09.2016 10:30

Nawet urządzenia Apple mogą być niebezpieczne – fizycznieniebezpieczne. Eksplozja iPhone 7 Plus w trakcie transportu, o którejdonosi użytkownik Reddita kroopthesnoop, to na razie pierwszy tegotypu incydent, ale każe zastanowić się nad wykorzystywaną wsmartfonach technologią akumulatorową. Z przedstawionych zdjęćwynika, że to bowiem z akumulatorem coś się stało.Śledztwo oczywiście w toku.

Jak internauta wyjaśnia na łamach subreddita /r/apple, jegowspółpracownik kupił w internecie czarnego matowego iPhone’a 7Plus, zamawiając jednocześnie dostarczenie go firmą kurierskąUPS. Coś się musiało wydarzyć na trasie między producentem aodbiorcą – w dostarczonej przez kuriera przesyłce znalazł siękompletnie zniszczonyegzemplarz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Złośliwcy mówią, że znów Apple podpatruje pomysły Samsunga.Inni (najpewniej wyznawcy kultu Jabłka) oskarżają kroopthesnoopa oszkalowanie Apple, szukanie rozgłosu a nawet próbę zaszkodzeniakursowi akcji firmy z Cupertino. Przedstawione zdjęcia są jednakrzetelnym dowodem. To niewątpliwie iPhone 7 Plus, co więcej zezdjęcia uszkodzonego opakowania można odczytać numer seryjnyurządzenia, rozpoznawany przez usługęserwisową Apple jako poprawny dla tego modelu – i nigdy nieaktywowany.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zarówno Apple jak i UPS nie poczuwają się do winy, znieoficjalnych źródeł wiadomo jednak, że Cupertino prowadzi jużwewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. kroopthesnoop poinformowałzarazem, że po kontakcie z biurem Apple w Teksasie, ustalono, żeniebawem zostanie wysłany do nabywcy nowy iPhone 7 Plus.

Ogromny akumulator Li-Ion flagowego iPhone'a: 2900 mAh i 3,82 V daje 11,1 Wh (źródło: ifixit.com)
Ogromny akumulator Li-Ion flagowego iPhone'a: 2900 mAh i 3,82 V daje 11,1 Wh (źródło: ifixit.com)

Co faktycznie zawiniło? Naszym zdaniem coś niedobrego musiałostać się podczas transportu: mocne uderzenie w opakowanie, któredoprowadziło do wygięcia się telefonu i przebicia obudowy baterii.Do zapłonu nie doszło, jednak wzrost temperatury i ciśnieniadoprowadzić mógł do charakterystycznego odkształcenia obudowy odśrodka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)